برگزاری میزگرد تخصصی راهکار ها و موانع کارآفرینی زنان در دانشگاه حضرت معصومه (س)

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۱۲:۳۲ کد : ۵۴۸۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۶۱
میزگرد تخصصی راهکار ها و موانع کارآفرینی زنان با حضور تنی چند از مسؤولین اجرایی و کارآفرینان برتر کشور در دانشگاه حضرت معصومه (س) برگزار شد.<br/><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترعلیرضا باقری...
میزگرد تخصصی راهکار ها و موانع کارآفرینی زنان با حضور تنی چند از مسؤولین اجرایی و کارآفرینان برتر کشور در دانشگاه حضرت معصومه (س) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست دکترعلیرضا باقری ثالث رئیس دانشگاه حضرت معصومه (س) به دیدار اخیر رؤسای دانشگاه های کشور با رئیس جمهور  و نارضایتی ایشان از ارتباط کم بین دانشگاه و صنعت اشاره کرده و دلیل بروز این مشکل را کمبود  تقاضا از سوی بخش های صنعتی عنوان کرد.
وی بهترین راهکار برای حل مشکل ارتباط دانشگاه ها با صنعت را ایجاد مقدمات برای افزایش روحیه کارآفرینی در دانشجویان دانست.
همچنین مهندس رضوی معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار قم نیز در این میزگرد با بیان اینکه حدود 50 درصد از نیروی انسانی استان قم را زنان تشکیل می دهند گفت: ما نمی توانیم این سرمایه را نادیده بگیریم و  جنسیت بانوان را دلیل ایجاد محدودیت برای آن ها دانسته و این قشر را از برنامه ریزی ها کنار بگذاریم.
وی افزایش تعداد دانش آموختگان در سال های اخیر را مورد توجه قرار داده و افزود: طبیعی است که نمی توان این تعداد دانش آموخته را در سازمان های دولتی به کار گرفت، لذا بهترین راه برای فعالیت اقشار تحصیل کرده، ایجاد بستر های کار آفرینی و حضور فعال آن ها در عرصه تولید است و از اصل 44 نیز  این مطلب بر می آید که مشکلات مردم باید بدست خود آن ها حل شود.
مهندس رضوی درادامه گفت: علاوه بر برنامه ریزی های مسئولین در بکارگیری این سرمایه اجتماعی دربخش های دولتی، بانوان نیز باید با بکارگیری فکر خلاقانه خود بخصوص در حوزه هایی که با روحیات زنان هماهنگی دارد و مورد نیاز آن هاست، در عرصه کار و اقتصاد بیش از پیش فعال شوند.
معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار قم نقش زن در خانواده را وظیفه اصلی وی دانست و گفت: باید برای وقت های آزاد زنان برنامه ریزی هایی صورت گیرد تا علاوه بر عدم آسیب به بنیان خانواده، حضور زنان در عرصه اجتماع و اقتصاد پر رنگ تر شود.