از سوی دانشگاه تبریز؛

نتایج اولین فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک ایران- ترکیه اعلام شد

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۹:۳۵ کد : ۵۴۷۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۱۳
با جمع بندی نظرات داوران دو کشور ایران و ترکیه طی فروردین و اردیبهشت۱۳۹۹، تعداد ۲۲ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه‌ای، با تصمیم مشترک مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و توبیتاک انتخاب شدند.
نتایج اولین فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک ایران- ترکیه اعلام شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، در پی اعلان فراخوان طرح‌های پژوهشی مشترک ایران و ترکیه در چارچوب برنامه TUBITAK-MSRT Joint Call 2020 (وزارت عتف-) درتیرماه ۱۳۹۸ و اختصاص مهلت ۵ ماهه (بعد از یک‌بار تمدید مهلت بنا به درخواست محققان دو کشور) که به دریافت ۱۶۴ طرح پژوهشی مشترک بین محققان ایرانی و ترکیه ای منجر شد، داوری‌های فنی و علمی از طریق سامانه های ویژه بارگذاری و داوری طرح‌ها در دانشگاه تبریز به عنوان مسئول کارگروه همکاری‌های علمی ایران و ترکیه و نیز در سازمان پژوهش و فناوری ترکیه (توبیتاک) پیگیری شد.
فرآیند بررسی اولیه مدارک ارسالی توسط کارشناسان انجام گرفت و سپس ۱۳۴ طرح نهایی که به طور صحیح و مطابق موارد درخواستی بارگزاری و ارسال شده بودند در دی ماه ۱۳۹۸ وارد مرحله داوری شدند. داوری علمی طرح‌ها در کشور با دعوت از اعضای هیئت علمی و محققان از دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور انجام شد و برای هر طرح ۲ داور منتخب اختصاص یافت. در کشور ترکیه نیز داوری‌ها توسط توبیتاک با اختصاص ۳ داور به هر طرح انجام گرفت.
با جمع بندی نظرات داوران هر دو کشور طی فروردین و اردیبهشت ۹۹، تعداد ۲۲ طرح مشترک میان پژوهشگران ایرانی و ترکیه ای، که در لیست داوری هر دو طرف برای انتخاب نهایی توصیه شده بودند، با تصمیم مشترک مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و توبیتاک انتخاب شدند. طرح‌هایی که صرفاً از جانب یکی از طرفین برای انتخاب توصیه شده بود در لیست نهایی قرار نگرفتند.
بودجه اختصاص داده شده برای طرح‌های منتخب از طرف توبیتاک برای محقق ترکیه‌ای مبلغ ۱۰۰ هزار لیره و از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای محقق ایرانی ۴۰۰ میلیون ریال تعیین شده است.
فهرست طرح‌های منتخب همراه با اسامی پژوهشگران، عناوین پروژه و نام دانشگاه‌های مربوطه، بر روی سایت مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی وزارت علوم اعلام شده است. پژوهشگران منتخب دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های وابسته می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه انعقاد قراردادهای پژوهشی مشترک، با مدیریت همکاری‌های علمی و بین‌المللی بین‌المللی دانشگاه تبریز ترجیحاً با آدرس ایمیل irtu@tabrizu.ac.ir و یا از طریق شماره تلفن: ۰۴۱-۳۳۳۹۳۵۴۸ تماس حاصل نمایند.
برای ملاحظه خبر منتشر شده توسط توبیتاک ترکیه لینک زیر را ببینید:
https://www.tubitak.gov.tr/tr/duyuru/tubitak-iran-msrt-ortak-proje-cagrisi-sonuclari-aciklandi
علاقه‌مندان برای ملاحظه و دانلود لیست اسامی طرح‌های منتخب می‌توانند به لینک زیر مراجعه کنند.
ل.م ۵۴


لینک دانلود فایل

( ۱ )