برگزاری مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی در جوار حرم شهدای گمنام دانشگاه ملایر

۰۵ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۱۷ کد : ۵۴۷۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۴
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و به مناسبت هفتۀ دفاع مقدس ریاست دانشگاه ملایر، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای هئیت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر و جمعی از مسئولان اد...
همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید و به مناسبت هفتۀ دفاع مقدس ریاست دانشگاه ملایر، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، اعضای هئیت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر و جمعی از مسئولان ادارات شهرستان با حضور در مزار شهدای گمنام این دانشگاه با اهدای گل و خواندن فاتحه با آرمان های شهدا و امام شهدا (ره) تجدید بیعت کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر امانی رئیس دانشگاه ملایر با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید گفت: حرم شهدای گمنام با اخلاص ترین و معنوی ترین بخش دانشگاه است. اگر شهدا و آرمانهای آنها نباشند تحصیل علم ما دور باطل است. همانند غرب که از لحاظ علمی به اوج رسیده ولی بدون معنویت از آن در راه آسیب رساندن به بشریت استفاده می کند.
وی افزود: ما با اخلاص و علم خدمتگزاری می کنیم و اگر ایمان نباشد علم چون اسلحه ای است در دست کودکی که بی هدف و بدون نشانه گیری شلیک می کند.
دکتر امانی با اشاره به تفاوت های علم در اسلام و غرب گفت: غرب با علم خود در حال تخریب انسانیت و بشریت و ضرر رساندن به آن است از محیط زیست گرفته تا بمب اتم که میلیونها انسان بی گناه را در جنگ جهانی دوم به کام مرگ کشاند، اما ما با همه تحریم ها و معاندت های آنها با ایمان خود در راه علم پیشرفت کردیم و از آن برای صلح استفاده می کنیم.
وی با اشاره به تقارن سال تحصیلی و هفتۀ دفاع مقدس تصریح کرد: ما در آغاز سال تحصیلی با آرمان های شهدا تجدید پیمان می کنیم تا سال را خوب شروع کرده باشیم و با کمک آنان مقالات و دستاوردهای علمی ما روز به روز پربار تر شوند.
رئیس دانشگاه ملایر با اشاره به شهدای گمنام و برکت حضور آنان در دانشگاه گفت :شهدا قبله های حرکتی ما هستند گاه می شود که ما از مسیر غافل می شویم اما آنها دوباره راه را به ما نشان می دهند.پیامبران نیامدند که به ما خدا را نشان بدهند، انسان در ذات و فطرت خود خدا جو است و خدا را دوست دارد. آنان آمدند تا ما ازراه خدا غفلت نکنیم. زر و زیور دنیا آنقدر وسوسه انگیز است که گاهی ما را به بیراهه می کشاند این شهدا هستند که در ادامه راه پیامبران به ما کمک میکنند تا مسیر از یادمان نرود.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین فراهانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر اظهار داشت: اگر پس از گذشت سالها از دوران دفاع مقدس هنوز مردم با حضور در حرم شهدای گمنام آرامش می یابند و حاجت می گیرند بخاطر این است که شهدا از همه چیزشان گذشتند از جوانی و دنیا و خانواده خود گذشتند تا ایران بماند. تفاوت این شهدا با قهرمانان اسطوره ای شاهنامه و ایران قدیم در این است که این جوانان برای اعتلای کلمه الله و حرف خدا و به تبعیت از مرجعیت عالی مقام امام خمینی (ره) که برای رهبری دینی مردم و نجات بشریت آمده بود از خود گذشتگی و ایثار کردند.
گفتنی است در این مراسم اعضای هیئت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه ملایر با اهدای گل و قرائت فاتحه ضمن تجدید بیعت با آرمانهای شهدا سال تحصیلی جدید را با گرامیداشت یاد آن عزیزان آغاز کردند.