توسط فناوران پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛

طراحی و تولید انواع دستگاه‌های UPS صنعتی و مبدل‌ها با استاندارد جهانی

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۲۳ کد : ۵۴۶۷۲ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۴۶
یکی از شرکت‌های دانش‌محور مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اتکا به نیروهای تحصیل کرده و متخصص ایرانی و با تکیه بر علم و تکنولوژی روز، موفق به طراحی و تولید انواع دستگاه‌های UPS صنعتی با استاندارد جهانی با ۶۰ درصد قیمت خارجی برای صنایع داخلی شد.
طراحی و تولید انواع دستگاه‌های UPS صنعتی و مبدل‌ها با استاندارد جهانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی فاضلی مدیرعامل شرکت دانش بنیان " جستار دانش علم و صنعت " با اشاره به اینکه این شرکت دستگاه‌های UPS با توان بالا و با قدرت مختلف را تولید می‌کند، گفت: به طور نمونه دستگاه با قدرت ۸۰ kVA اسفندماه سال ۹۸ به پتروشیمی خراسان تحویل و نصب شد، این محصول با استاندارد بالا تولید شده و می‌تواند با نمونه‌های مشابه تولیدی توسط کشورهای پیشرفته رقابت کند.

وی خاطرنشان کرد: نقش این فناوری در جهت افزایش قابلیت اطمینان و عملکرد صحیح فرآیندهای بزرگ صنعتی نظیر صنایع پتروشیمی، نفت، نیروگاه‌ها، فولاد و غیره که نقش مهمی در اقتصاد و توسعه کشور ایفا می‌کنند کاربرد فراوانی دارد. یکی از مهم‌ترین آنها مبدل‌های غیرقابل قطع و یا UPS می‌باشد که با توجه به اهمیت این صنایع بسیار کاربردی هستند.

مهندس فاضلی با بیان اینکه UPS ها مبدل‌هایی هستند که از سه بخش اصلی باتری شارژر، اینورتر و بانک باتری تشکیل می‌شوند، گفت: در حالت عادی باتری شارژرها، انرژی الکتریکی را از برق AC شبکه سراسری دریافت و پس از یک‌سو کردن، جریان الکتریکی DC ، باتری‌ها را شارژ می‌کند. در مرحله بعد اینورتر جریان الکتریکی یک‌سو شده را مجدداً به یک جریان الکتریکی AC سینوسی خالص با ولتاژ و فرکانس ثابت و البته با قابلیت اطمینان بالا در اختیار مصرف کننده می‌گذارد. به‌طور مثال اگر در اثر حادثه یا عوامل غیر قایل پیش‌بینی برق شبکه سراسری که بارهای الکتریکی را تامین می‌کرده قطع گردد بدون هیچ وقفه‌ای انرژی مورد نیاز مصرف کننده‌ها از باتری‌های شارژ شده، تامین می‌گردد.

به گفته وی این شرکت، مشتریان خود را با توجه به قیمت مناسب و خدمات پس از فروش راحت و سریع، صنایع فوق را جهت تامین این محصولات از داخل کشور ترغیب می‌نماید.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان " جستار دانش علم و صنعت " مستقر در پارک علم و فناوری البرز تصریح کرد: در حال حاضر این شرکت در سه حوزه طراحی و مهندسی، ساخت و تولید و همچنین تدارکات قطعات با ۱۰ نفر پرسنل فعالیت و دفتر خود را نیز به عنوان شرکت دانش بنیان توانمند و تولیدی در پارک علم و فن آوری البرز دایر کرده است.

گفتنی است پارک علم و فناوری البرز در حمایت از ایده‌های فنی، تولیدی و نوآورانه تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی، فناوران و دانشگران پیشتاز است.

ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴


( ۱ )