از سوی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران اعلام شد:

به‌روزرسانی سامانه ثبت دوره‌های کارآموزی دانشجویان/ امکان رویت دستاورد دانشجویان

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۲ کد : ۵۴۶۷۱ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۸۷۹
دکترحسنعلی ازگلی مدیرکل دفتر مرکزی ارتباط با صنعت خدمات فناوری سازمان گفت: در سامانه آپدیت شده کارآموزی امکان رویت دستاورد دانشجویان در این دوره امکان‌پذیر است.
به‌روزرسانی سامانه ثبت دوره‌های کارآموزی دانشجویان/ امکان رویت دستاورد دانشجویان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، دکترحسنعلی ازگلی مدیرکل دفتر مرکزی ارتباط با صنعت خدمات فناوری سازمان گفت: درسامانه آپدیت شده کارآموزی امکان رؤیت دستاورد دانشجویان در این دوره امکان‌پذیر است.
وی با بیان اینکه امکانات بیشتری به این سامانه اضافه شده است، افزود: این سامانه قابلیتی را فراهم می‌کند که دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، واحدهای فزآینده کارآموز، پایش و مدیریت بهتری روی فرآیند کارآموزی داشته باشند.
دکتر ازگلی گفت: نسخه جدید امکان گزارش گیری را برای مسئولان کارآموزی دانشگاه‌ها و مسئولان در واحدهای پذیرنده فراهم می‌کند و دانشجویان و دانشگاه‌ها می‌توانند تمام صنایع استان خود را در این سامانه ببینند و در خواست پذیرش و وقت گیری کنند تا در آن صنعت مشغول شوند.
وی افزود: در این سامانه امکان گزارش گیری کارآموزی یا رساله کاراموز وجود دارد که قابل آپلود است؛ همچنین در این سامانه اپدیت شده کیفیت دوره کارآموزی و دانشجو و در نهایت دستاوردهای این دوره قابل رؤیت است.
دکتر ازگلی با بیان اینکه در این سامانه ۳ کارتابل داریم، گفت: کارتابل‌ها مختص دانشجو، دانشگاه و صنایع یا واحدهای پذیرنده هستند.
وی ادامه داد: از زمان شیوع کرونا و آپدیت شدن نسخه جدید، ۵۱۰۰ درخواست جایابی از دانشجوهای سراسر کشور داشتیم و بیش از ۲ هزار دانشگاه و مرکز آموزش عالی کارتابل فعال دارند.
مدیرکل دفتر مرکزی ارتباط با صنعت خدمات فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: بیش از ۲۰ هزار صنعت کوچک، بزرگ و متوسط نیز در سامانه فعال هستند که در این مدت بیش از ۲۵ هزار ثبت درخواست پذیرش کارآموز جدید هم در سامانه داشتیم.
دکترازگلی خاطرنشان کرد: با اکثر دانشگاه‌های کشور در حال نوشتن تفاهم نامه هستیم تا بتوانند دانشجویان همان دانشگاه دوره‌های کارآموزی خود را به واسطه این سامانه ثبت کنند و انجام دهند.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران