از سوی سازمان امور دانشجویان اعلام شد:

تایید بیش از ۱۶۵ هزار دانشنامه تحصیلی در سال ۱۳۹۸

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۸ کد : ۵۴۶۷۰ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۶۸
دکترسیدعبدالحمید انگجی مدیرکل امور دانش آموختگان سازمان امور دانشجویان از تایید بیش از ۱۶۵ هزار دانشنامه تحصیلی در سال ۱۳۹۸ خبرداد.
تایید بیش از ۱۶۵ هزار دانشنامه تحصیلی در سال ۱۳۹۸

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر انگجی به دستاوردهای این اداره کل در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: ثبت سوابق تحصیلی بالغ بر ۱۰۴۰۰۰ پرونده دانش آموختگان و صدور امضای الکترونیکی تأیید مدرک تحصیلی صادره از مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و تأیید بیش از ۱۶۵۰۰۰ دانشنامه تحصیلی از طریق سامانه سجاد بخشی از عملکرد اداره کل امور دانش آموختگان در سال ۹۸ است.
وی با بیان اینکه در بخش دانش آموختگان خارج از کشور، سوابق تحصیلی ۸۰۰۰ دانش آموخته اسکن شده است، افزود: همچنین فرآیند ثبت پایان نامه‌ها، رساله‌های تحصیلی در سامانه ایرانداک تدوام یافت؛ به طوری که ۴ درصد کل آمار سال ۹۸ ایرانداک به رساله‌های دانش آموختگان خارج از کشور اختصاص یافت.
دکتر انگجی تصریح کرد: از ابتدای سال ۹۸ جلسات کمیسیون‌های ارزشیابی بر اساس رشته‌های تخصصی برگزار شد و همچنین ۳۰۰۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی خارج از کشور مورد بررسی و اعتبارسنجی قرار گرفت.
وی با تاکید بر الکترونیکی شدن فرآیند بررسی و ارزشیابی مدارک تحصیلی گفت: به استثنای سه کشور آمریکا، کانادا و انگلیس برای کلیه دانش آموختگان خارج از کشور پرونده الکترونیکی تشکیل شد که در جهت اجرای دستاوردهای دولت الکترونیک حضور مراجعان به حداقل رسید و برای مدارک تحصیلی دانش آموختگان سه کشور مذکور نیز به‌زودی اقدام خواهد شد.
مدیرکل امور دانش آموختگان با اشاره به فرآیند همانندجویی پایان نامه‌ها و رساله‌های دانش‌آموختگان خارج از کشور در سامانه ویراسار، این اقدام را در افزایش کیفیت بررسی و ارزشیابی مدارک تحصیلی و کاهش تقلب در آثار علمی بسیار موثر دانست.
دکترانگجی برگزاری کارگاه‌های آموزشی با عنوان‌های فهرست نمایه‌های استنادی و تخصصی معتبر بین‌المللی و آشنایی با نرم افزار ویراسار جهت همانندجویی را از دیگر اقدامات اداره کل امور دانش آموختگان در سال ۹۸ اعلام کرد.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴