برگزاری مراسم روز منابع طبیعی، آموزش و پژوهش در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

۲۰ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۲:۵۱ کد : ۵۴۶۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۶
<div dir="None">مراسم روز منابع طبیعی، آموزش و پژوهش با حضور مدیرکل منابع طبیعی مازندران ، سرپرست دانشگاه و دانشگاهیان برگزار گردید.</div> <div dir="None"><span id="ms-rterangepaste-start"></span>به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکتر محمدعلی بهمنیار سرپرست دانشگاه ع</div> ...
مراسم روز منابع طبیعی، آموزش و پژوهش با حضور مدیرکل منابع طبیعی مازندران ، سرپرست دانشگاه و دانشگاهیان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکتر محمدعلی بهمنیار سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: ما نتوانسته ایم با طبیعت خوب کنار بیاییم و این بدان علت است که طبیعت را خوب نشناخته ایم و با آسیب رسانی به طبیعت در حقیقت به آینده خود آسیب می رسانیم و داریم خودمان را نابود می کنیم.
وی درادامه بر ضرورت برنامه ریزی های بلند مدت جهت حفظ و گسترش منابع طبیعی تاکید کرد و افزود: کشور ما جزو کشورهایی است که در بخش منابع طبیعی از منابع عظیمی برخوردار است و باید آنرا قدر بدانیم.
سرپرست دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با بیان اینکه انسان‌ها هنوز نتوانستند منابع طبیعی را خوب بشناسند، گفت: باید برای زنده نگهداشتن فضای آموزشی و علمی منابع طبیعی تلاش کنیم.
دکتر بهمنیار گفت: سالانه میلیون‌ها نهال کاشته می‌شود ولی به دلیل عدم مراقبت و بهره‌وری مناسب از بین می‌رود و این نشان می‌دهد برای مراقبت از درخت تلاش نداریم.
همچنین درادامه این مراسم مهندس نوبخت مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری نیز به تبیین فعالیتها و شرح وظایف اداره کل منابع طبیعی مازندران پرداخت و تعدادی از آنها برشمرد و گفت: مدیریت عرصه های قطعی موجود در سطح استان، تقسیم بندی نیروهای حفاظتی براساس مقاطع موجود، استفاده از متخصصین امرحفاظت ازمنابع طبیعی، همکاری با دانشگاه تهران و استفاده از مقالات دانشجویان که در بحث حفاظت از منابع طبیعی کاربرد دارند.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری با بیان اینکه در سال گذشته 6 میلیون اصله نهال تولید شد، گفت: از این تعداد اصله حدود 5 میلیون در عرصه جنگلی کاشت و یک میلیون اصله بین مردم توزیع شده است.