نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در کنترل و مبارزه با ویروس کرونا؛

تولید دروازه ضدعفونی کننده خودکار توسط فناوران پارک علم و فناوری یزد

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۵ کد : ۵۴۶۵۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۴۴۶
هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، یکی از شرکت‌های دانش‌محور مستقر در پارک علم و فناوری یزد با همت شبانه‌روزی تیم متعهد و توانمند تحقیق و توسعه خویش، موفق به طراحی خاص و تولید پیشرفته‌ترین دروازه ضدعفونی کننده خودکار شده است.
تولید دروازه ضدعفونی کننده خودکار توسط فناوران پارک علم و فناوری یزد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری یزد، محبوبه نبی نژاد، مدیرعامل شرکت زانا با بیان اینکه این دروازه ضدعفونی کننده خودکار برای نخستین بار در جهان به نحوی طراحی شده است که به محض حضور فرد در داخل آن نسبت به پاشیدن مواد ضدعفونی کننده از گردن به پایین اقدام می‌کند، گفت: طراحی منحصر به فرد این دستگاه سبب شده تا علاوه بر گندزدایی سطح البسه و وسایل همراه شخص عابر، عوارض و خطرات استنشاق و تماس با مواد ضدعفونی کننده وجود نداشته و امکان به‌کارگیری در کلیه اماکن و مسیرهای تردد عابرین را دارااست.
نبی نژاد با اشاره به ویژگی‌های این دستگاه، گفت: پاشش خودکار مواد ضدعفونی کننده متناسب با قد عابر (گردن به پایین)، گندزدایی سطح بدن، البسه و وسایل همراه، مجهز به سنسور و پردازنده هوشمند، عملکرد خودکار با حضور و ورود فرد، بهینه‌ترین حالت مصرف مواد ضدعفونی کننده، استفاده آسان با قابلیت جابه‌جایی، طراحی هوشمندانه با پوشش کامپوزیت آلومینیوم نانو آنتی باکتریال، دارای روشنایی لامپ مستقل، برق مصرفی تک فاز، یک سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش، از ویژگی‌های دستگاه ضدعفونی کننده شرکت زانا است.
وی با اشاره به امکان گزینه‌های انتخابی برای مشتریان این دستگاه اظهار داشت: برخی موارد را برای مشتریان خود در نظر گرفتیم که می‌توانند این گزینه‌ها را برای به‌کارگیری در دستگاه خود سفارش دهند.
نبی نژاد تصریح کرد: تشتک جمع‌آوری پساب، پمپ تخلیه پساب، گرم کن قابل تنظیم، کف پوش، امکان ساخت در ابعاد سفارشی، قابلیت اتصال پمپ محلول یا ژل ضدعفونی کننده دست به صورت خودکار یا دستی، قابلیت انتخاب نوع و رنگ پوشش بدنه، ارائه فرمولاسیون علمی تهیه مواد ضدعفونی کننده ویژه شرایط و مکان استفاده، از جمله این موارد است.
مدیرعامل شرکت زانا با بیان اینکه این محصول در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی- درمانی، ادارات و سازمان‌ها، شرکت.ها و کارخانجات، فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای، مجتمع‌های مسکونی و اداری، مراکز خرید تجاری، بانک‌ها، ورزشگاه ها و …. قابل استفاده است، گفت: شرکت زانا توانایی تولید روزانه ده دستگاه در روز را دارد که امیدواریم این توان بالاتر برود.
گفتنی است، شرکت نوآوران زانا با مجوز فناوری پارک علم و فناوری یزد در سال ۱۳۹۳ با همت جمعی از متخصصان مهندس برق، پزشکی، مکاترونیک، رایانه و مکانیک تاسیس و در زمینه پژوهش، ساخت و تولید تجهیزات و دستگاه های آزمایشگاهی، پزشکی و ورزشی فعالیت دارد.
ل.م ۵۴


( ۱ )