از سوی دانشگاه صنعتی اصفهان؛

نتایج برنامه حمایتی Bridging Grant ۲۰۲۰ جهت طرح‌های پژوهشی مشترک ایران و سوئیس اعلام شد

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۴ کد : ۵۴۶۴۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۴
نتایج طرح‌های پژوهشی پذیرفته شده در چارچوب طرح حمایتی Bridging Grant برای پژوهش‌های مشترک میان دانشگاه‌های ایران و سوئیس برای سال ۲۰۲۰ از سوی دانشگاه صنعتی اصفهان اعلام شد.
نتایج برنامه حمایتی Bridging Grant ۲۰۲۰ جهت طرح‌های پژوهشی مشترک ایران و سوئیس اعلام شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی اصفهان، ابزار حمایتی Bridging Grant پس از Mobility Grant و Seed Money Grant، سومین ابزار مشترک است که در نتیجه مذاکرات و همکاری‌های میز سوئیس دانشگاه صنعتی اصفهان و Leading House جنوب آسیا و ایران دانشگاه ZHAW سوئیس برای حمایت از فعالیت‌های پژوهشی مشترک میان دانشگاه‌های دو کشور تعریف شده است.
اولین دور فراخوان این ابزار حمایتی که هدف از آن حفظ و گسترش همکاری‌های پژوهشی میان محققان دو کشور و آماده‌سازی آن‌ها برای اجرای طرح‌های بزرگ‌تر با جلب نظر نهادهای حمایتی بزرگ مانند SNSF و اتحادیه اروپا است، پاییز ۱۳۹۸ توسط میز سوئیس دانشگاه صنعتی اصفهان برای دانشگاه‌های ایرانی ارسال گردید.
مطابق گزارش Leading House دانشگاه ZHAWسوئیس، از مجموع ۱۴ طرح پژوهشی که از منطقه جنوب آسیا و ایران برای حمایت در قالب Bridging Grant انتخاب شده‌اند، ۵ طرح به صورت مشترک و با تخصیص بودجه حمایتی توسط دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و ۵ طرح با حمایت مالی مشترک دانشگاه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران اجرا خواهد شد.
پنج طرح پژوهشی دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانشگاه‌های تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، صنعتی شریف (دو پروژه) و اصفهان برای بهره‌مندی از این گرنت انتخاب شده‌اند.

 

میز سوئیس دانشگاه صنعتی اصفهان این موفقیت را به پژوهشگرانی که موفق به بهره‌مندی از این گرنت شده‌اند تبریک گفته و امیدوار است این همکاری منتج به موفقیت‌های بیشتر و توسعه همکاری‌های علمی و پژوهشی میان دو کشور و زمینه‌ساز همکاری‌های آتی در قالب طرح‌های پژوهشی بزرگ‌تر و با حمایت بنیادهای علمی دو کشور گردد.
ل. م ۵۴


( ۴ )