کشف روش نگهداری و انبارداری گل محمدی تازه توسط محققان دانشگاه کاشان

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۲ کد : ۵۴۶۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۰۲
پژوهشگران دانشگاه کاشان موفق به کشف روشی برای انبارداری و نگهداری گل محمدی شدند که طی آن نگهداری گل به مدت چند روز تا دو هفته، بدون افت کیفیت و کمیت اسانس امکان‌پذیر است.
کشف روش نگهداری و انبارداری گل محمدی تازه توسط محققان دانشگاه کاشان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکتر مریم اخباری رئیس پژوهشکده اسانس‌های طبیعی قمصر در این خصوص گفت: با انجام تحقیقات علمی و کاربردی که با همکاری دکتر سعید معصوم از دانشکده شیمی دانشگاه کاشان در پژوهشکده اسانس‌های طبیعی انجام شده، روشی برای انبارداری و نگهداری گل محمدی تازه به دست آمد که طی آن نگهداری گل به مدت چند روز تا دو هفته، بدون افت کیفیت و کمیت اسانس ممکن است.
وی افزود: با کشف روش نگهداری گل محمدی تازه، انبارداری و صادرات آن امکان‌پذیر شده است.
دکتر اخباری عنوان کرد: کارایی این روش طی انجام دو مرحله تحقیق آزمایشگاهی، در طول سال‌های ۹۳ و ۹۴ در دو دوره گل‌دهی سالانه گل محمدی به دست آمد و نتایج آن، امسال و پس از اطمینان کامل از اعتبار عملی نتایج، طی چندین مرحله تکرار آزمون، برای چاپ در یکی از مجلات علمی معتبر بین‌المللی ارسال شده است.
وی افزود: با به دست آمدن این نتایج که برای اولین بار در دنیا ارائه می‌شود و به کارگیری آن در صنعت، بزرگترین مسئله موجود در صنایع وابسته به گل محمدی که عدم امکان نگهداری و افت کیفیت و کمیت اسانس در طول زمان بعد از برداشت است حل می‌شود و این موضوع به معنای تحولی بزرگ در اقتصاد؛ صادرات و ارتقای کشت و صنعت گل محمدی در ایران و جهان است.
دکتر سعید معصوم عضو هیئت علمی دانشکده شیمی دانشگاه کاشان نیز گفت: با انجام محاسبات دقیق علمی و به کمک نرم افزارهای محاسباتی موجود به همراه تحلیل داده‌های عملی و آزمایشگاهی، دستیابی به این روش ممکن شده است.
وی خاطر نشان کرد: بر خلاف روال عادی، پس از نگهداری گل‌های چیده شده با این روش، نه تنها شاهد افت بازده استخراج اسانس نخواهیم بود، بلکه امکان افزایش کیفیت و کمیت اسانس به دست آمده از آن نیز وجود دارد.
در این تحقیق که با سرپرستی مشترک دکتر سعید معصوم و دکتر مریم اخباری انجام شده است خانم‌ها اسماً مازوچی و افسانه اللهیاری نیز مشارکت داشته‌اند.
ل.م ۵۴


( ۲ )