طراحی و ساخت دستگاه تک نفره وینتیلاتور توسط فناوران پارک علم و فناوری گیلان

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۶ کد : ۵۴۶۲۸ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۵۶
فناوران یکی از از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری گیلان موفق به طراحی و ساخت نمونه اولیه دستگاه تک نفره وینتیلاتور با فناوری بومی شدند.
طراحی و ساخت دستگاه تک نفره وینتیلاتور توسط فناوران پارک علم و فناوری گیلان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری گیلان، این دستگاه تک نفره به عنوان دستگاه تنفس مصنوعی به ریه کمک می‌کند و تنفس بیمار را در اختیار می‌گیرد و با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته شده است.
یکی از مزایای این دستگاه، قیمت تمام شده آن است که در تولید انبوه می‌توان با قیمت ارزان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد. ساخت نمونه آزمایشی آن به صورت یک دستگاه وینتیلاتور تک نفره با فناوری بومی است و می‌توان به عنوان یک دستگاه ارزان قیمت در اختیار مصرف‌کنندگان قرار دهد.
شرکت فن آوران الکترومکانیک کاسپین هم اکنون در حال تولید سفارشی ساخت دستگاه مرتبط با واکسن، برای فصل پاییز است که به گفته شعبانعلی دلجوی توحیدی مدیرعامل این شرکت، قرارداد ساخت سرنگ دوقلو از مهم‌ترین قراردادهای این شرکت در سال جاری خواهد بود.
این شرکت فناور، مستقر در پارک علم و فناوری گیلان است و به طراحی، توسعه و تولید انواع تجهیزات الکترومکانیک مشغول است و به ساخت بیش از ۳۵ گونه مختلف دستگاه‌ها و تجهیزات الکترومکانیکی پرداخته و اغلب آنها بنا به درخواست مشتری برای اولین بار در کشور طراحی و ساخته شده‌است.
از تجهیزات دیگر این شرکت پمپ‌ها و سل‌های فشار بالا می‌باشد که در آزمایشگاه‌های شرکت نفت و دانشگاه‌ها معتبر در حال خدمت رسانی هستند.
ل.م ۵۴


( ۳ )