به همت فناوران پارک علم و فناوری البرز به دست آمد؛

تولید انواع بردهای الکترونیکی صنایع لوازم خانگی

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۳ کد : ۵۴۶۲۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۲۳۲
فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌محور مستقر در پارک علم و فناوری البرز موفق شدند، شرکت‌های لوازم خانگی کشور را در زمینه طراحی و تولید بردهای الکترونیکی بی‌نیاز نمایند.
تولید انواع بردهای الکترونیکی صنایع لوازم خانگی

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، کیومرث نجف وند مدیرعامل شرکت نوران سازه رهاورد آویژه مستقر در پارک علم و فناوری البرز در برنامه تلویزیونی کارآفرینی "همکار من" سیمای ملی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: فعالیت این شرکت در حوزه الکترونیک و بردهای سیستم کنترل الکترونیک در حوزه لوازم خانگی است.
وی افزود: از دوران کودکی علاقمند به این رشته بودم و همیشه به دنبال استفاده از وسایل الکترونیکی کوچک بودم.
مهندس نجف وند که به همراه همسر خود خانم نصیری به عنوان زوج موفق در حوزه کارآفرینی در صنعت الکترونیک دربرنامه همکار من شبکه پنج سیما حضور یافته بود، افزود: در سال ۱۳۹۵ شروع به طراحی بردهای لوازم خانگی کردم. در همان زمان یکی از کمپانی های وارد کننده جارو شارژی با مشکل خرابی برد های این محصولات مواجه شده بود و توانایی واردکردن برد ها را هم نداشت زیرا خط تولید این برد ها در خارج از کشور متوقف شده بود.
وی گفت: بنده از طریق یکی از دوستان با این شرکت همکاری کردم و این برد هارا برای آنها طراحی کردم.
وی با بیان تجربیات و تشریح شکست ها و موفقیت هایش اظهار داشت: در آن زمان اتفاق خوبی هم افتاد که آن ممنوعیت واردکردن قطعات الکترونیکی از کشور چین بود، لذا ما توانستیم بین کمپانی‌های داخلی شروع به بازار یابی کنیم و از این مرحله به بعد بستر و زمینه کارآفرینی برای تیم ما فراهم گردید و شرکت نوران سازه توانست با سه شرکت بزرگ و مادر در حوزه صنایع لوازم خانگی در زمینه طراحی، تولید و کاربرد برد های الکترونیکی به موفقیت‌های چشمگیری دست یابد.
مهندس نصیری همسر مهندس نجف وند نیز در این برنامه گفت: در قالب این کسب و کار توانسته‌ایم ۱۵ نفر را به صورت مستقیم و حدود دو برابر این تعداد را به صورت غیر مستقیم شاغل نماییم.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز در زمینه ارتباط بین دانشگاه و صنعت و حمایت از فارغ التحصیلان دانشگاهی نوآور و صاحب ایده پیشتاز است.
ل.م ۵۴


( ۲ )