برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره علمی - فرهنگی دانشجویی دانشگاه مازندران

۱۹ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۴:۵۲ کد : ۵۴۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۲۶
مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه مازندران در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این م...
برگزاری مراسم افتتاحیه جشنواره علمی - فرهنگی دانشجویی دانشگاه مازندران
مراسم افتتاحیه جشنواره فرهنگی و هنری دانشجویان دانشگاه مازندران در سالن آمفی تئاتر دانشکده هنر و معماری برگزار شد.
       به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در ابتدای این مراسم دکتر محمود دیانی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، ضمن فراخواندن حاضرین به تاسی از سیره اهل بیت(ع)، با بیان حدیثی از حضرت زهرا (س)، الگوگیری از سبک زندگی ایشان را با اهمیت عنوان کرد و افزود: حضرت زهرا (س) فرمودند:" در دنیای شما سه چیز را دوست دارم: تلاوت کتاب خدا، تماشای چهره رسول خدا و انفاق مال در راه رضای خدا " با توجه به اینکه آن بانوی با کرامت محور انتخاب بهترین ها را خدای رحمان می دانستند پس به جهت الگوبرداری از بی بی دوعالم، عمل ما نیز می بایست این چنین باشد.
       دکتر دیانی در بخش دیگری از سخنانش به بیان اهمیت جشنواره و اهداف و چشم انداز آن پرداخت و گفت: اهمیت جشنواره از نظر خدمت‌رسانی به دانشجویان و سلایق و علایق مختلف حائز اهمیت می باشد و همچنین گام بزرگی برای تحقق وحدت میان نیروهای فرهنگی از این طریق برداشته خواهد شد.
       معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران خاطر نشان کرد: جشنواره فرهنگی، علمی و هنری دانشجویان دانشگاه مازندران با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت دانشجویان بر محور فعالیت های فرهنگی, مذهبی، هنری و جلب و توسعه و تقویت مشارکت دانشجویان در فعالیت های فرهنگی و هنری و مذهبی است
       حجت الاسلام دیانی، جهت دهی به فعالیت های اعضای کانون های دانشجویی و انجمن های علمی و ایجاد فضای رقابت و تلاش در میان دانشجویان و دانشگاه های سراسر کشور و همچنین شناسایی دانشجویان خلاق و توانمند در زمینه های فرهنگی و مذهبی و هنری، ایجاد زمینه لازم جهت بروز و ظهور و ارایه فعالیت های محصولات فرهنگی دانشجویان و دانشگاه ها در زمینه های فرهنگی و هنری را از دیگر اهداف جشنواره عنوان کرد.
       دبیر شورای فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران، هم چنین بر ایجاد زمینه آَشنایی و تبادل نظر دانشجویان و کارشناسان فرهنگی دانشگاه ها و جهت‌دهی به پژوهش ها و تلاش ها و تولیدات فرهنگی در دانشگاه و ایجاد بستری برای آزمودن بخت ایجاد اشتغال و تامین درآمد تاکید کرد.
همچنین در حاشیه جشنواره، نمایشگاهی از محصولات، توانمندی ها و دستاوردهای انجمن های علمی – دانشجویی، مورد بازدید مسئولان، مدعوین و علاقه مندان قرار گرفت.