افزایش ۴۳ درصدی سرانه فضای ورزشی دانشگاه صنعتی ارومیه در سال گذشته

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۵ کد : ۵۴۵۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۲۰
سرانه فضای فیزیکی ورزشی دانشگاه صنعتی ارومیه در سال گذشته ۴۳ درصد افزایش یافته است.
افزایش ۴۳ درصدی سرانه فضای ورزشی دانشگاه صنعتی ارومیه در سال گذشته

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی ارومیه، رشد ۴۳ درصدی فضای فیزیکی ورزشی دانشگاه صنعتی ارومیه پس از افتتاح زمین چمن مصنوعی روباز در پایان سال ۱۳۹۸ محقق شده است. بدین ترتیب با تحقق ۱۸۶۰ متر فضای ورزشی سرپوشیده و ۱۳۶۰ مترمربع فضای فیزیکی ورزشی روباز، سرانه ۱.۲ مترمربع فضای فیزیکی ورزشی به ازای هر دانشجو در روزهای پایانی سال ۱۳۹۸ محقق شد.

افتتاح زمین چمن مصنوعی با اعتبار تقریبی ۵ میلیارد ریال در مجاورت سالن ورزشی سرپوشیده، از مهم‌ترین اقدامات حوزه تربیت بدنی این دانشگاه در سال ۹۸ بود که امید است میزان مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های تربیت بدنی را بیش از گذشته افزایش دهد.

نگاه اجمالی به فعالیت‌های حوزه تربیت بدنی دانشگاه صنعتی ارومیه در سال ۱۳۹۸ در بخش دانشجویی نشان می‌دهد، ۷۰۰ نفر از تعداد ۲۶۲۸ دانشجو در فعالیت های متنوع فوق برنامه ورزشی در سال گذشته شرکت داشته اند که این مهم با هزینه کرد حدود ۲ میلیارد ریال محقق شده است. در حوزه دانشجویی، ۱۵ بار اعزام دانشجویان به مسابقات منطقه ای و المپیادهای همگانی دانشجویان پسر و دختر صورت پذیرفته است که با کسب ۱۶ مقام تیمی و انفرادی اول تا سوم برای دانشجویان، نتیجه مطلوبی به دنبال داشته است. همچنین، در بخش کارکنان و اعضای هیئت علمی، با ۵ بار اعزام تیم به مسابقات کارکنان دولت، ۴ عنوان اول تا سوم انفرادی و تیمی به‌دست آمد.

برگزاری رویدادهای همگانی ورزشی، از جمله پیاده‌روی و کوهنوردی همگانی دانشجویی و کارکنان، برگزاری مسابقات نشاط بخش دانشجویی در محوطه دانشگاه، برگزاری اجتماع بزرگ خانواده دانشگاه صنعتی ارومیه در سالن ورزشی سرپوشیده، تجهیز اتاق تندرستی خوابگاه دانشجویی صدر و تجهیز سالن ورزشی سرپوشیده به تجهیزات ورزشی مناسب، از دیگر اقدامات ارزنده دانشگاه در حوزه تربیت بدنی در سال ۱۳۹۸ بوده است.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴