راه‌اندازی و توسعه سامانه‌های هوشمند مدیریت یادگیری الکترونیکی در دانشگاه گلستان

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۹ کد : ۵۴۵۵۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۷۸
سامانه‌های هوشمند مدیریت یادگیری الکترونیکی و جلسات برخط در دانشگاه گلستان راه‌اندازی شد.
راه‌اندازی و توسعه سامانه‌های هوشمند مدیریت یادگیری الکترونیکی در دانشگاه گلستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گلستان، دکترحسین مومنی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان در این خصوص گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحت‌الشعاع قرارگرفتن فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی کشور، دانشگاه گلستان به جهت تداوم فعالیت های دانشگاهی با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، اقدام به راه اندازی و توسعه «سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی ( LMS )» و «سامانه هوشمند جلسات برخط» کرده است.

وی افزود: این سامانه‌ها به همت اساتید و متخصصان دانشگاه گلستان راه‌اندازی شده است که قابلیت برگزاری کلاس های مجازی درس به‌صورت برخط، برگزاری امتحانات، انجام تکالیف دانشجویی و نیز برگزاری سمینارها، کارگاه ها و جلسات مجازی را دارد.

دکتر مومنی تصریح کرد: به منظور ارتقای کیفیت برگزاری کلاس‌ها، جلسات و سمینارها در بستر سامانه‌های طراحی شده، تعداد سرورها افزایش و پهنای باند نیز ارتقاء یافته است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه گلستان به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی خود آمادگی دارد تا درخصوص به‌کارگیری این سامانه‌ها به کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی استان و همچنین دستگاه‌های اجرایی مشاوره لازم ارائه کند.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴