با همکاری پارک علم و فناوری البرز و صنعت زنبورداری صورت گرفت؛

توسعه نوآوری و تجاری‌سازی ایده‌ها برای جلوگیری از خام فروشی عسل در کشور

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۲ کد : ۵۴۵۵۶ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۳۵
پارک علم و فناوری البرز با همکاری صنعت زنبورداری کشور، برای جلوگیری از خام فروشی عسل در کشور و توسعه تجاری سازی برای تولید محصولات متنوع در بخش زنبورداری همکاری می‌کنند.
توسعه نوآوری و تجاری‌سازی ایده‌ها برای جلوگیری از خام فروشی عسل در کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، شرکت دانش محور و تولیدی نحل میهن (عسل مدا) عضو پارک علم و فناوری البرز با نوآوری و تجاری سازی موفق شده است با عصاره گیاهان دارویی عسل هایی را وارد بازار کند که برای بسیاری از مردم نه تنها جنبه خوراکی بلکه کاربرد درمانی دارد.
عفت رییسی سرحدی با اشاره به اینکه عسل مدا برای اولین بار با تفکیک عسل با منشا گیاهان نسبت به خواص آنها مبادرت کرده گفت: در این روش، تلاش شد با کوچ کلنی های زنبور عسل خود به کوهستان هایی که گل غالب در آن منطقه می روید نسبت به تولید عسل های تک گلی اقدام کنیم و برای مصرف کنندگان عسل نه فقط یک میان وعده بلکه یک خوراکی با خواص ویژه که ضمن داشتن مواد مغذی برای کاهش و پیشگیری درد و بیماری مفید است اقدام کنیم که به کاهش مصرف داروهای شیمیایی در بیماران نیز کمک شایانی می کند.
مدیرعامل شرکت فناور عسل مدا عضو پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه تلاش کردیم با ترکیب بره موم با عسل ضمن بالا بردن سطح ایمنی بدن که خاصیت آنتی اکسیدان بالایی دارد به موفقیت برسیم، گفت: نگاه ما در راستای استفاده از دانش روز و نو در زمینه زنبورداری و تولید عسل در کشور است و در این زمینه ازهیچ فعالیتی در حوزه آموزش و پژوهش کوتاهی نمی کنیم.
وی با اشاره به اینکه زنبورداری یکی از پاکترین مشاغل است به گونه ای که سازمان بهداشت جهانی (فائو) اعلام کرده‌، گفت: زنبورداری از جمله مشاغلی است که باعث جلوگیری از فقر و همچنین تقویت محیط زیست می شود.
رییسی سرحدی با تصریح اینکه رشد این صنعت از نابودی منابع طبیعی جلوگیری می کند و می تواند موجب اشتغال و درآمد شود بر ارتقای جایگاه صنعت زنبورداری از طریق توجه به زنجیره ارزش صنعت زنبورداری تاکید کرد و گفت: زنبورعسل جزو منابع پایه و به مثابه آب و خاک است که ما تلاش می کنیم با استقرار در پارک علم و فناوری البرز از ظرفیت و دستاوردهای آن بویژه از پتانسیل گیاهان دارویی و دستاوردهای آن در این زمینه برای تولید علمی و تخصصی محصولات زنبورداری به نحو مطلوب استفاده کنیم.
وی از تولید انواع عسل با عصاره گیاهان دارویی در این شرکت فناور عضو پارک علم و فناوری البرز اشاره و یادآورشد: وظایف پارک ها حمایت از نوآوری و تولید محصولات جدید است و ما با استفاده از دانش، آموزش، پژوهش و تجاری سازی تولید انواع عسل و ژل را به نتیجه رسانده ایم که نه تنها در بازار داخل کشور بلکه در بازارهای بین المللی تقاضا و خواهان دارد و باید به این صنعت بیش از هر زمانی توجه کنیم چرا که صنعت زنبورداری نه تنها اشتغالزا بلکه پایه توسعه منابع طبیعی، زیستی و حفظ محیط زیست محسوب می گردد.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز به عنوان محور تجاری سازی فناوری در استان البرز تاکنون بیش از ۱۷۰ شرکت دانش بنیان و فناور را پذیرش و حمایت کرده است.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز