توسط فناوران پارک علم وفناوری گیلان؛

دستگاه تولید ماسک N۹۵ طراحی و ساخته شد

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۴ کد : ۵۴۵۲۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۳۰۸۶
فناوران پارک علم وفناوری گیلان در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا موفق به طراحی و ساخت دستگاه تولید ماسک N۹۵ شدند.
دستگاه تولید ماسک N۹۵ طراحی و ساخته شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم وفناوری گیلان، یکی از شرکت‌های دانش‌محور مستقر در پارک علم وفناوری گیلان، تهدیدهای ویروس کرونا را به فرصت تبدیل کرده و اقدام به دستگاه تولید ماسک N95 کرده است. علاوه بر این، این دستگاه را نسبت به دستگاه‌های مشابه خارجی ارتقاء داده است.
شرکت ماشین سازی حسنی در زمینه ساخت ماشین‌آلات صنایع غذایی، دارویی، آرایشی و بهداشتی سابقه فعالیت داشته و اکنون در حوزه بسته‌بندی در سه بخش، ماشین آلات تولید می‌کند که در مجموع توان تولید ۱۴ دستگاه مختلف را دارد.
دستگاه بلیستر تمام اتومات ازجمله محصولات‌نهایی شرکت ماشین سازی حسنی است و این شرکت توانست با ثبت اختراع این دستگاه و به عنوان یک دستگاه دانش بنیان یک مزیت رقابتی در بازار برای خود ایجاد کند و از سازمان‌پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تاییدیه‌های لازم را دریافت و در حال حاضر نیز مشغول اعتبارسنجی آن می باشد.
ثبت ۴ اختراع از جمله دستگاه قرص ساز و دستگاه بسته بندی قرص و کپسول (بلیستر) از جمله دستاوردهای این شرکت فناور است و همچنین اخذ پروانه بهره‌برداری از اداره صنعت و معدن ، اخذ استاندارد CE اروپا برای ماشین آلات تولیدی، اخذ گواهی iso9001 و اخذ گواهی ستاره طلایی مشتریان از دیگر اعتبارات گواهی های کسب این شرکت است.
شرکت تولیدی ماشین سازی حسنی در دو شعبه لاهیجان و قلعه حسن خان موجب اشتعال ۱۸ نفر به صورت مسقیم و ۳۰ نفر به صورت غیر مستقیم شده است و در راستای بیانات مقام معظم رهبری پیرامون جهش تولید، اعلام کرد کسانی که از این شرکت دستگاه خریداری نمایند یک‌ماه سرویس و گارانتی رایگان ارائه می‌کند.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴


( ۲۵ )