آنالیز مواد و محلول‌ها با دستگاه GC MASS توسط فناوران پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۳ کد : ۵۴۴۸۳ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۲۴۶
فناوران پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس با استفاده از دستگاه GC MASS موفق به آنالیز مواد و محلول‌ها شدند.
آنالیز مواد و محلول‌ها با دستگاه GC MASS توسط فناوران پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، در شرایط کنونی کشور و با توجه به همکاری همه‌جانبه برای مبارزه با بیماری کرونا پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس در زمینه‌های مختلف موردنیاز فعالیت داشته است؛ که از مهم‌ترین نگرانی این روزها برای تولیدکنندگان مواد ضدعفونی‌کننده، سنجش نوع و درصد الکل مصرفی آن‌هاست و از همین رو آنالیز آن‌ها برای تشخیص الکل‌های تقلبی یا تعیین خلوص می‌تواند بسیار سودمند باشد.
هامون طب پیشرو به‌عنوان یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس و بازوی علمی و پژوهشی با برخورداری از دستگاه‌های GC GCmass LCMass ICP IC، در حال فعالیت درخصوص آنالیز کلیه داروها، سموم، فلزات سنگین، آنیون‌ها و متابولیت‌های دارویی است.
دستگاه GC-Mass کاربرد گسترده‌ای در صنایع داروسازی، کشاورزی، پتروشیمی و غیره به‌منظور جداسازی و شناسایی ترکیبات ناشناخته با نقطه‌جوش پایین دارد.
از موارد کاربرد این دستگاه می‌توان به جداسازی و شناسایی ترکیبات فرار مانند هیدروکربن‌ها، استرها، الکل‌ها و اسانس‌ها، تعیین وزن مولکولی و طیف جرمی ترکیبات و تعیین میزان خلوص مواد اشاره کرد.
ل.م ۵۴


( ۴ )