با حضور استاندار آذربایجان شرقی صورت گرفت؛

رونمایی از ۹ محصول فناورانه محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در حوزه مقابله با بیماری کرونا

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۸ کد : ۵۴۴۶۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۷۵۸
دکتر پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی با حضور جمعی از مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان، از ۹ محصول فناورانه در حوزه مدیریت و کنترل بیماری کرونا که توسط شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی طراحی و تولید شده است، رونمایی کرد.
رونمایی از ۹ محصول فناورانه محققان پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی در حوزه مقابله با بیماری کرونا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، دکتر پورمحمدی در این مراسم با قدردانی از فعالیت‌های انجام شده در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، بر تقویت توان داخلی برای رویارویی با بحران‌ها و مشکلات تاکید کرد و گفت: حرکت‌های بسیار خوبی در استان و کشور در راستای حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان آغاز شده و که امیدواریم این حرکت، سریع تر و بهتر از گذشته استمرار یابد.
وی افزود: طرح هایی که امروز شاهد رونمایی آنها در پارک علم و فناوری بودیم طرح هایی بسیار ارزشمند، جالب و به روز بودند که با حمایت پارک علم و فناوری تولید شده و می توانند در مقابله با بیماری کرونا بسیار کارآمد باشند.
دکترپورمحمدی گفت: امروز با توجه به فعالیت‌ها و دستاوردهای صورت گرفته شاهد ثمرات احداث مراکز علم و فناوری در کشور هستیم و خوشبختانه دانشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری ما در مقابله با ویروس کرونا پتانسیل خوبی از خود نشان دادند که این بسیار ارزشمند است.
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: مشکلات و فشارهای ناشی از تحریم های اقتصادی و مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا، به رغم محدودیت هایی که به همراه داشته باعث تقویت توان داخلی و بروز استعدادهای بالقوه جوانان شده است.
وی در ادامه عنوان کرد: امیدواریم مراحل دریافت مجوزهای لازم و تولید انبوه محصولات تولیدی این شرکت ها با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و سایر مراجع مرتبط در اسرع وقت صورت پذیرد و استانداری آذربایجان شرقی هم در این مسیر مساعدت و پیگیری های لازم را انجام خواهد داد.
دکتر پورمحمدی گفت: مدیریت استان حمایت خود را از توسعه و تولید محصولات فناورانه و دانش بنیان ازمحل اعتبارات استانی و ملی در راستای تامین هرچه بیشتر سلامت مردم اعلام می کند.
همچنین در این برنامه دکتر واعظی رئیس پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی گزارشی از عملکرد شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی فعال در حوزه مدیریت و کنترل بیماری کرونا ارائه کرد.
گفتنی است سیستم ضدعفونی مکانیزه داخل کابین اتوبوس، دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلارتور)، دستگاه ضدعفونی کننده اشخاص، محلول ضدعفونی بر پایه نانوکوانتوم دات، دستگاه ضدعفونی کننده فضاهای صنعتی و کارگاهی، سیستم آموزشی مبتنی بر واقعیت افزوده در زمینه مقابله با کرونا (تگ یونیفای)، لباس ایزوله با جاذب رطوبت هیدروژلی، ماسک هیتردار و تب سنج حرارتی غیرتماسی محصولات رونمایی شده در این مراسم بودند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی


( ۱ )