وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد:

ضرورت اقدام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهش و فناوری در قالب تشکیل «صندوق نیکوکاری دانشگاهیان»

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۶ کد : ۵۴۴۶۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۰۶۴
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش‌عالی، پژوهش و فناوری کشور، بر ضرورت اقدام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهش و فناوری در قالب تشکیل «صندوق نیکوکاری دانشگاهیان» تاکید کرد.
ضرورت اقدام دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهش و فناوری در قالب تشکیل «صندوق نیکوکاری دانشگاهیان»

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در متن این نامه آمده است:
با عنایت به نقش قابل توجه دانشگاهیان و مشارکت گسترده ایشان در امور خیر و عام‌المنفعه و با عنایت به ضرورت انسجام‌بخشی و ساماندهی آن و در راستای تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در طرح مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، پژوهش و فناوری با هدف، عمل به ایده دانشگاه اجتماعی و مسئولیت اجتماعی این نهاد در ایام و لیالی پربرکت ماه مبارک رمضان برای شرکت در پویش ملی "زندگی دست یاریگر توست" در قالب تشکیل «صندوق نیکوکاری دانشگاهیان» اقدام لازم را معمول دارند.
این اقدام به منظور مشارکت مالی و داوطلبانه دانشگاهیان و فراهم آوردن منابع برای تامین بخشی از نیازهای ضروری دانشگاهیان درگیر پیامدهای درمانی، اقتصادی و روانی بیماری کووید ۱۹ انجام می‌شود.
بدیهی است که در برخی از دانشگاه‌ها و مراکز، در این خصوص ظرفیتی وجود دارد که می‌تواند از آن استفاده شود و کار را تسهیل کند.
آئین‌نامه اجرایی تشکیل «صندوق نیکوکاری دانشگاهیان» از طریق لینک زیر قابل دسترسی است.
ل.م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷


لینک دانلود فایل

( ۱ )