در پروژه تحقیقاتی مشترک بین‌المللی میان دانشگاه اراک، دانشگاه فلوریدا و مرکز تحقیقات و صنایع داروین انجام شد؛

ارائه روش‌های مختلف هرس جهت افزایش گلدهی، میوه‌دهی و بلوغ انبه

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۹ کد : ۵۴۴۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۶
در یک پروژه تحقیقاتی مشترک میان دانشگاه فلوریدا در آمریکا، مرکز تحقیقات و صنایع داروین در استرالیا و دانشگاه اراک، روش‌های مختلف هرس برای بهبود گل‌دهی و میوه‌دهی انبه ارائه شد.
ارائه روش‌های مختلف هرس جهت افزایش گلدهی، میوه‌دهی و بلوغ انبه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اراک، دکترعلی خدیوی عضو هیئت علمی گروه علوم ومهندسی باغبانی دانشگاه اراک در پروژه تحقیقاتی مشترک معرفی مدل‌های جدید هرس برای افزایش گلدهی، میوه دهی و بلوغ انبه را ارائه کرده است.
در این پروژه تحقیقاتی مشترک که میان دانشگاه فلوریدا در آمریکا، مرکز تحقیقات و صنایع داروین در استرالیا و دانشگاه اراک به انجام رسیده است، در نهایت بهترین زمان و بهترین نوع هرس انتخاب شد که باغداران انبه می‌توانند برای افزایش عملکرد باغات خود آن را به کار ببرند.
نتایج مطالعه حاضر در یک مجله معتبر JCR-Q۱ به نام Scientia Horticulturae چاپ رسیده است.
انبه مخصوص مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری مانند شهرستان‌های میناب و سرباز بوده و در عرض‌های جغرافیایی ۲۵ درجه کشت می‌شود. این گیاه میانگین دمای مطلوب برای رشد آن ۲۷-۲۴ و حداقل دما برای رشد آن ۱۲.۵ می‌باشد. به خشکی مقاوم بوده و غرقابی موقتی را تحمل می‌کند. انبه به اقلیم‌های عاری از سرما نیاز داشته و دما نباید به کمتر از ˚C ۱۵ نزول پیدا کند، چون در این شرایط تخمک گل آن از بین می‌رود و میوه به صورت پارتنوکارپ به‌وجود می‌آید. همچنین دما نقش مهمی در گلدهی انبه داشته و به ازای هر درجه افزایش دما، گلدهی آن چهار روز به تأخیر می‌افتد. توزیع بارندگی برای گلدهی و تشکیل میوه آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و وجود یک دوره خشکی قبل از گلدهی باعث تحریک گل‌انگیزی آن شده و برای تکامل میوه به هوای گرم و خشک نیاز دارد. هرس نقش مهمی در افزایش عملکرد این گیاه دارد.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: اراک