در نشست مجازی رئیس جمهوری با روسای پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش بنیان صورت گرفت:

رونمایی از۲۸ محصول دانش‌بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مقابله با بیماری کرونا

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۲ کد : ۵۴۴۳۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۲۷
در مراسم رونمایی از محصولات دانش بنیان پارک‌های علم و فناوری با محوریت مقابله با ویروس کرونا که با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، از ۲۸ محصول دانش‌بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز رونمایی شد.
رونمایی از۲۸ محصول دانش‌بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مقابله با بیماری کرونا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر حسین حسینی تودشکی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم گفت: در مراسم رونمایی از محصولات دانش بنیان شرکت های فعال در پارک های علم و فناوری در حوزه مقابله با ویروس کرونا که با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد از محصولات ۱۱ پارک علم و فناوری برگزیده رونمایی شد.
وی افزود: در این مراسم محصولات جدید شرکت های دانش بنیان با محوریت مقابله با ویروس کرونا رونمایی شدند.
دکتر حسینی تاکید کرد: در این مراسم دانشگاه صنعتی امیرکبیر از جمله ۱۱ پارک برگزیده ای بود که توسط وزارت علوم به ریاست جمهوری معرفی و در این مراسم از ۲۸ محصول شرکت های دانش بنیان این دانشگاه رونمایی صورت گرفت.
وی خاطرنشان کرد: محصولات شرکت های دانش بنیان این دانشگاه مرتبط با مسائل و نیازمندی های کشور اعم از مردم، بیمارستان ها، پزشکان و پرستاران است.
دکتر حسینی عنوان کرد: شرکت های دانش بنیان این دانشگاه محصولات زیادی در خصوص مقابله با بیماری کرونا تولید می کنند که این محصولات از فناوری های جدیدی برخوردار بوده و بسیار کاربردی هستند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: در دوران شیوع بیماری کرونا برخی از شرکت های دانش بنیان این دانشگاه اقدام به تولید انواع محصولات ضد عفونی کننده سطوح و دست کرده اند که محصولات این شرکت ها با پایه نانو سیلور است و در آن از الکل استفاده نشده است.
دکتر حسینی گفت: تولید ماسک سوپاپ داربا فیلتر نانو یک شرکت دانش بنیان این دانشگاه در شرایط شیوع بیماری کرونا به ۳۰ برابر افزایش یافته و این شرکت به صورت روزانه حدود ۳۰ هزار ماسک تولید می کند.
وی ادامه داد: همچنین شرکت های دانش بنیان این دانشگاه به صورت ماهیانه ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی کننده سطح تولید می کنند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر تاکید کرد: یک شرکت دانش بنیان این دانشگاه دستگاه اندازه گیری اکسیژن خون و ضربان قلب را تولید کرده که این دستگاه در شناسایی بیماران کرونایی بسیار موثر است.
دکتر حسینی تودشکی افزود: همچنین توسط یکی از شرکت های دانش بنیان این دانشگاه دستگاه استریل سازی هوای آی سی یو و بخش های بیماران کرونایی تولید شده است که این دستگاه در عدم ابتلا پرستاران و پزشکان به بیماری کرونا بسیار موثر است.
وی خاطرنشان کرد: کیت مولکولی محصول دیگری است که توسط یک شرکت دانش بنیان این دانشگاه طراحی و تولید شده است که این کیت طی ۵۵ دقیقه قادر است بیماری کرونا را تشخیص دهد.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در دوران شیوع بیماری کرونا برخی از شرکت های دانش بنیان این دانشگاه نیز در حوزه برگزاری وبینارها فعال بوده اند که از این وبینارها استقبال خوبی شده به نحوزی که تعداد این جلسات از رشد ۵ برابری برخوردار شده است.
در این مراسم از محصولات شرکت های دانش بنیان دانشگاه صنعتی امیرکبیر شامل اسپری و فوم ضدعفونی کننده، تب سنج سبک GSN-FEV، اسپری ضدعفونی کننده دست و سطح، ماسک سوپاپدار و فیلتر نانو، محلول ضدعفونی کننده مالتی اکسیدانت سوریلت، پالس اکسمیتر انگشتی POMED۱۹، دستگاه ازن جنراتور هوا و آب، کیت تشخیص کرونا به شیوه Realtime PCR، دستگاه ضدعفونی کننده سطوح، دستگاه تصفیه هوا، شیلد پزشکی و تب سنج لیزری مادون قرمز رونمایی شد.
همچنین در این مراسم از اپلیکیشن های پایش بیمار، اپلیکیشن خدمت و وکیل، موکل، پایش هوشمند از راه دور موتورخانه، آموزش مجازی، گپ و گفت وبیناری کرونایی، سرویس آنلاین روانشناسی، برنامه خدمات پزشکی پاراکلینیکی، برنامه افزایش آگاهی عمومی، آموزش آنلاین زبان های خارجی، برنامه مشاوره بیمار و پزشک، آموزش انگلیسی به کودکان، اپلیکیشن دستیار پزشک، برنامه حمل و نقل بین المللی، برنامه انجام امور اداری و شخصی (نیابتی)، خدمات پزشکی در محل و برگزاری وبینارها نیز رونمایی شد.
ل.م ۵۴


( ۱ )