برگزاری ۳۸۶۵ کلاس درس به صورت مجازی و برخط در دانشگاه گلستان

۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۰ کد : ۵۴۴۲۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۶
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گلستان از برگزاری ۳۸۶۵ کلاس به صورت مجازی و برخط در این دانشگاه خبر داد.
برگزاری ۳۸۶۵ کلاس درس به صورت مجازی و برخط در دانشگاه گلستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گلستان، دکتر خدارحم بزی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گلستان در خصوص برگزاری کلاس های آموزش برخط (آنلاین) گفت: دانشگاه گلستان پیرو اطلاعیه ستاد ملی مقابله با کرونا و ابلاغ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر تعطیل کردن کلاس‌ها و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه، رسالت خود را از طریق برگزاری کلاس‌های مجازی ادامه می‌دهد.
وی با بیان اینکه دانشگاه گلستان به عنوان یکی از دانشگاه‌های پیشرو استان در امر آموزش برخط به دانشجویان خدمات آموزشی ارائه می‌دهد، تاکید کرد: کلاس‌های مجازی و آنلاین از ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ آغاز شد و به استناد گزارش‌های روزانه دانشکده ها حضور دانشجویان در حدود ۱۰۰ درصد اعلام گردید که در اسفند ۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹ به ترتیب تعداد ۱۳۱۷ و ۲۵۴۸ کلاس و مجموعاً ۳۸۶۵ کلاس به صورت آنلاین برگزار شد.
دکتر بزی تصریح کرد: همچنین این کلاس‌ها به صورت برخط ارائه و آموزش‌های لازم جهت استفاده از سامانه آموزش مجازی از طریق لینک ves.gu.ac.ir در اختیار اساتید و دانشجویان قرار گرفت.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گلستان تصریح کرد: روزانه در حدود ۲۵۰ کلاس مجازی و برخط برگزار می شود. دروس عملی، آزمایشگاهی و تربیت بدنی که امکان برگزاری وجود دارد، دایر و سایر کلاس‌هایی که امکان برگزاری وجود ندارد به زمان دیگری موکول می شود.
وی ادامه داد: برگزاری امتحانات نیم سال دوم آموزشی ۹۹-۹۸ مطابق ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبه شورای آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، به صورت غیر حضوری و آنلاین و طبق تقویم آموزشی دانشگاه برگزار خواهد شد.
دکتر بزی در پایان از زحمات معاون پژوهشی و فناوری و واحد فناوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای دانشگاه گلستان که خالصانه در روند پیاده‌سازی و پشتیبانی فنی کلاس‌های آموزش مجازی همکاری کردند، قدردانی کرد.
ل.م ۵۴


( ۱ )