با حضور رییس جمهوری و وزیر علوم انجام شد؛

ارائه دستاورد‌‌های پارک‌های علم و فناوری در زمینه مبارزه با کرونا در نشست مجازی

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۲۱:۴۶ کد : ۵۴۴۰۹ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۷۸
دستاوردها و اقدامات پارک‌های علم و فناوری کشور در زمینه مبارزه با بیماری کرونا به صورت مجازی و با حضور رییس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ارائه شد.
ارائه دستاورد‌‌های پارک‌های علم و فناوری در زمینه مبارزه با کرونا در نشست مجازی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شریف، عصر امروز (دوشنبه) نشستی با حضور روسای منتخب پارک‌های علم و فناوری کشور به صورت مجازی برگزار شد.
در این نشست برخی از پارک‌ها که به انتخاب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و نهاد ریاست جمهوری به عنوان پارک منتخب در زمینه مبارزه با کرونا معرفی شده بود، به ارائه دستاوردها و گزارش اقدامات انجام شده، پرداختند.
به دلیل طولانی شدن این جلسه مجازی، پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف با ارائه گزارشی مکتوب اقدامات و دستاورهای خود در زمینه مقابله با کرونا را ارائه کرد.
فعالیت پارک علم و فناوری شریف در بحث کرونا در سه حوزه اصلی هوش مصنوعی و تحلیل داده، تجهیزات کمک تنفسی و مواد و وسایل پیشگیری و ضدعفونی انجام شده است.
در حوزه هوش مصنوعی و تحلیل داده گروه تحقیقاتی آی مد با ارائه محصول سامانه تشخیص بیماری با استفاده از هوش مصنوعی و دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف با ارائه محصول اپلیکیشن ماسک، پلتفرم جمع‌آوری داده‌های بیماران و مکملی برای فاصله‌گیری اجتماعی، پایش و درمان مبتلایان به مبارزه علیه ویروس کرونا همت گماشتند.
همچنین در حوزه تجهیزات کمک تنفسی شرکت زیست دانش پویا با ارایه محصول دستگاه اکسیژن ساز خانگی و شرکت آرسین تابش نگاران فناور با ارایه ونتیلاتور ارزان قیمت با امکان تولید در مقیاس بالا (۱۰۰ دلار) فعالیت خود را در بحث کرونا پیش گرفته‌اند.
همچنین در حوزه مواد و وسایل پیشگیری و ضد عفونی شرکت نانو پارس با ارائه محصول ضدعفونی کننده تامین بخش مهمی از نیازهای دانشگاهبه عهده دار شده است و شرکت شریف نانو پارس با ارائه محصول ضد عفونی کننده، حاوی نانو ذرات جهت جلوگیری از خشک شدن پوست و شرکت سپنتا پلیمرشریف با ارایه الکل ضد عفونی کننده و شرکت راد سپهر پژوه با ارائه محلول و ژل ضد عفونی کننده توانسته اند اقدامات خوبی در راستای مبارزه با شیوع بیماری کرونا داشته باشند.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷


( ۲ )