در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز؛

پد الکترونیکی با قلم معمولی مخصوص آموزش الکترونیکی طراحی و ساخته شد

۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۶ کد : ۵۴۳۹۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۶۱
پد الکترونیکی مخصوص آموزش‌های الکترونیکی و مجازی در مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز طراحی و ساخته شد.
پد الکترونیکی با قلم معمولی مخصوص آموزش الکترونیکی طراحی و ساخته شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تبریز، دکترعلی پور زیاد رئیس مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز با اشاره به طراحی و ساخت این دستگاه توسط شرکت ایمن سهند پدیده، از واحدهای مستقر در مرکز رشد و فناوری این دانشگاه گفت: گسترش آموزش الکترونیکی در دوران شیوع کرونا و وجود برخی چالش‌ها در بازار تجهیزات آموزش الکترونیکی از قبیل کمبود کالا و قیمت بالای دستگاه‌های موجود، محققان این مرکز را برآن داشت در راستای رسالت علمی و گسترش ارتباط دانشگاه با جامعه و رفع نیازهای آن اقدام به طراحی و ساخت پد الکترونیکی مخصوص آموزش الکترونیکی کنند.

وی با اشاره به قابلیت‌های منحصربه‌فرد این دستگاه افزود: کار با قلم معمولی و سازگاری با تمام سیستم‌های عامل از محاسن عمده این دستگاه هست.

رئیس مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز هزینه بسیار پایین دستگاه نسبت به تجهیزات با کارآئی مشابه از قبیل قلم نوری و پد امضاء الکترونیکی موجود در بازار را از مزایای عمده این دستگاه برشمرد و یادآورشد: قابل‌نمایش بودن مطالب نوشته‌شده بر روی کاغذ معمولی، امکان استفاده آسان از دستگاه، بومی بودن اکثر قطعات از دیگر مزایای این طرح می‌باشد.

دکترپور زیاد با اشاره به نیاز جدی دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز آموزشی کشور به تجهیزات آموزش الکترونیکی در حال حاضر گفت: مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز آمادگی کامل برای تجاری‌سازی و عرضه گسترده دستگاه و همکاری با ادارات و مدارس را دارد.

مرکز رشد و نوآوری دانشگاه تبریز از زمان شیوع ویروس کرونا چندین دستاورد فنآورانه در راستای رفع نیازهای جامعه طراحی، تولید و توزیع کرده است و در حال حاضر نیز در مرحله آزمایش و تکمیل قطعات چندین طرح مهم می‌باشد که با اتمام تولید دستگاه‌ها اخبار تکمیلی به اطلاع عموم خواهد رسید.

ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴


( ۲ )