برگزاری طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ملایر

۱۵ تیر ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۸ کد : ۵۴۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۶۱
برای دومین بار و هم زمان با دهه اول ماه مبارک رمضان ، طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ملایر با حضور اعضا هیئت علمی این دانشگاه به مدت ده روز در مشهد مقدس آغاز بکارکرد.به گزارش روابط عمومی وزارت عل...
برای دومین بار و هم زمان با دهه اول ماه مبارک رمضان ، طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ملایر با حضور اعضا هیئت علمی این دانشگاه به مدت ده روز در مشهد مقدس آغاز بکارکرد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، در مراسم افتتاحیه این طرح،  دکتر امانی رئیس دانشگاه ملایر با بیان اینکه انتقال دانش در دانشگاه ها فقط بخشی از فعالیت های اساتید است، گفت: تعلیم و تربیت و پرورش از جمله وظیفه اصلی اساتید در دانشگاه می باشد و ما باید تلاش کنیم در این دوران با افزایش توانمندی خود در دانشگاه ها و پرورش نیروهای انقلابی و ارزشی زمینه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی را بیش از گذشته فراهم کنیم.
در ادامه مراسم، حجت الاسلام و المسلمین فراهانی مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ملایر در سخنانی بر ضرورت بهره برداری هر چه بیشتر از فرصت حضور در مشهد مقدس و زیارت امام هشتم همزمان با برگزاری کلاس ها تاکید کرد
وی در ادامه به نقش محوری اساتید در توسعه فرهنگی و علمی و تحقق دانشگاه تمدن ساز به عنوان فرماندهان جنگ نرم اشاره کرد ودر پایان به بیان احکام مربوط به مسافر در ماه مبارک رمضان پرداخت.
محمدی منش دبیر هم اندیشی دانشگاه نیز در این مراسم به تشریح مراحل برگزاری طرح ضیافت پرداخت و با بیان اینکه در طرح ضیافت امسال 67 عضو هیئت علمی از گروه های مختلف شرکت کرده اند گفت: طرح ضیافت اندیشه دانشگاه ملایر با برگزاری دوره های اصول تعلیم و تربیت اسلامی و تاریخ تمدن اسلام در سه کارگاه جداگانه برگزار می شوند. همچنین امسال اخلاق کاربردی در دو سطح 1 و 2 برای اساتید برگزار می شود.
محمدی منش گفت: مراسم ختم دسته جمعی قرآن، زیارت و برنامه های فرهنگی، مشاوره، ضیافت شام و مراسم های تفریحی و ورزشی نیز هم زمان با دوره برای اساتید و خانواده ها برگزار می شود.
در این مراسم اساتید شرکت کنندگان دوره ضمن معارفه به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
گفتنی است طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه ملایر امسال برای دومین بار در مشهد مقدس برگزار می شود و سال گذشته دانشگاه ملایر جزو ده دانشگاه برتر کشور در برگزاری طرح معرفی شد.