توسط یک شرکت دانش‌محور مستقر در پارک علم و فناوری البرز صورت پذیرفت؛

صادرات بیش از ۱۵۰ قلم محصولات غذایی، بهداشتی و دامی به بیش از ۱۰ کشور دنیا

۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۴ کد : ۵۴۳۷۳ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۴۷۷
شرکت تولیدی تحقیقاتی پرسا به عنوان یک شرکت تولیدی، فناور و دانش‌محور در حوزه محصولات غذایی، دارویی و بهداشتی توانسته است به همت نیروهای جوان وتحصیلکرده به بیش از ۱۰ کشور دنیا محصول صادر کند.
صادرات بیش از ۱۵۰  قلم محصولات غذایی، بهداشتی و دامی به بیش از ۱۰ کشور دنیا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، دکتر جمال نجفی با اعلام این خبر گفت: از ابتدای آغاز فعالیت این شرکت، اهداف کلان آن بر اساس تولید محصولات جدید و مورد نیاز با فرمولاسیون های نوین و بدون کپی برداری از سایر کشورها بوده است.
مدیرعامل شرکت پرسا درباره محصولات این شرکت توضیح داد: این شرکت با بیش از ۳۵ نیروی توانمند، توانسته حدود ۱۵۰ قلم دارو ومواد بهداشتی را فرموله، تولید وصادر نماید.
وی افزود: حدود ۱۰۰ قلم از کالاهای تولیدی این شرکت عضو پارک علم و فناوری البرز در حوزه حیوانات شامل دام، طیور و آبزیان وبیش از ۵۰ محصول نیز در حوزه بهداشتی و مصارف انسانی است که با استقبال خوب بازارهای داخلی و حتی خارجی قرار گرفته است.
وی با اشاره بله اینکه پارک علم و فناوری البرز بستر خوبی برای فعالیت های فناور و دانش بنیان است افزود: تقریباً ۱۴ درصد از صنعت کشور ما در استان البرز بوده و از حیث توان تولید و نوآوری، این استان به عنوان قطب علم و فناوری کشور نام گرفته است و پارک علم و فناوری البرز هم تعاملی خوبی با بخش های علمی و صنعتی استان دارد.
دکتر نجفی با اشاره به اینکه شرکت پرسا در طی قریب به ۵ سال گذشته به عنوان نوآور برتر استان البرزبوده، ازتولید مواد ضد عفونی کننده نانو برای مقابله با کرونا در این شرکت خبر داد واعلام کرد: منتظر مجوز برای ورود این محصول به بازار هستیم ونیز افزود: با توجه به نیاز کشور و شرایطی که کرونا برای کشور رقم زده است در زمینه تولید لباس های بیمارستانی هم فعال شده ایم واین محصولات به مراکز مختلف ارسال می شود.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴