با حضور استاندار اردبیل و مسئولان استانی صورت گرفت؛

آغاز تولید ماسک n۹۵ توسط محققان دانشگاه محقق اردبیلی/ رونمایی از دستگاه تب سنج مادون قرمز هوشمند

۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۷ کد : ۵۴۳۵۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۳۴
تولید ماسک N۹۵ و همچنین رونمایی از دستگاه تب‌سنج مادون قرمز هوشمند، با حضور استاندار و مسئولان استانی در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی آغاز شد.
آغاز تولید ماسک n۹۵ توسط محققان دانشگاه محقق اردبیلی/ رونمایی از دستگاه تب سنج مادون قرمز هوشمند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در مراسم آغاز به کار این واحد تولیدی گفت: این مرکز با ۶۰ نفر نیروی انسانی روزانه حدود ۶ هزار ماسک N95 تولید می‌کند.
وی با بیان اینکه هدف ما حمایت از واحدهای تولیدی به خصوص در حوزه سلامت و درمان است، تصریح کرد: ماسک ۷ لایه N95 توسط شرکت فرآیند پیشرفته آینده ایرانیان از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی تولید می‌شود و این ماسک بیشتر در بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و مردم عادی می‌توانند از ماسک‌های جراحی استفاده کنند.
دکترعزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این آئین گفت: از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی حمایت می‌کنیم تا بتوانند در زمینه توسعه جامعه گام‌های مؤثری بردارند.
وی افزود: شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی باید در سطح جامعه نیازسنجی کنند و براساس نیازهای جامعه به مطالعه و تولید بپردازند.
همچنین در این مراسم دستگاه تب سنج مادون قرمز هوشمند که توسط شرکت فرآیند پیشرفته آینده ایرانیان طراحی و ساخته شده است، رونمایی شد.
دکتربرومند صلاحی رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی گفت: دستگاه تب سنج مادون قرمز طراحی شده از لحاظ هزینه تمام شده، قابل رقابت با مدل‌ها و نمونه‌های مشابه خارجی است.
مهندس حجت فلاح مدیر بخش تحقیق و توسعه بخش شرکت فرآیند پیشرفته آینده ایرانیان و طراح و سازنده دستگاه مذکور گفت: این تب سنج قابلیت اندازه گیری دما تا فاصله یک متری و با اندکی تلرانس و تغییرات نرم افزاری تا فاصله ۵ متری را دارد که این ویژگی، مهمترین مشخصه و قابلیت دستگاه تب سنج طراحی شده نسبت به نمونه‌های خارجی است.
گفتنی است استاندار اردبیل به همراه رئیس دانشگاه محقق اردبیلی، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان و جمعی از مدیران و مسئولان استانی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی بازدید و در جریان امور و مسائل و مشکلات شرکت‌ها قرار گرفت.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: محقق اردبیلی


( ۱ )