برگزاری سومین کارگاه علوم اعصاب محاسباتی کشور دردانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۵ کد : ۵۴۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۷۴
سومین کارگاه علوم اعصاب محاسباتی کشور، روزهای 14 و 15 اردیبهشت 95 دردانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزارمی شود. به گزارش روابط عمومی، دکتر رضا خانبابائی دبیر کمیته برگزاری این کارگاه گفت: پژوهش های بنیا...
سومین کارگاه علوم اعصاب محاسباتی کشور، روزهای 14 و 15 اردیبهشت 95 دردانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزارمی شود.
به گزارش روابط عمومی، دکتر رضا خانبابائی دبیر کمیته برگزاری این کارگاه گفت: پژوهش های بنیادین درعلوم اعصاب بحث روز دنیاست. قرن ما، قرن کشف مغز است و دانشمندان زیادی در سراسر دنیا از رشته های مختلف علوم پایه، فنی و مهندسی و پزشکی در این رابطه مشغول پژوهش هستند. به کارگیری نتایج این پژوهش ها در آینده نزدیک زندگی های مردم را دگرگون خواهد کرد و افراد زیادی را از رنج هایی که می کشند نجات خواهد داد.
عضو هیئت علمی دانشکده علوم پایه دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: محاسبات مربوط به این پژوهش ها از اهمیت  خاصی برخوردار هستند که می توان به کمک این محاسبات بسیاری از حالت های مغز را به عنوان یک سیستم پیچیده پیشگویی کرد.
وی افزود :به این گرایش علوم اعصاب محاسباتی گفته می شود و فیزیکدانان زیادی در دنیا بر روی مغز به عنوان یک دستگاه پیچیده مشغول پژوهش هستند که در ایران این رشته تقریبا نو بوده و فیزیکدانان به تدریج در حال کوچ به این گرایش هستند.
دکتر خانبابایی عنوان کرد: "مرکز پژوهش های سیستم های پیچیده و علوم اعصاب" دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با همکاری دانشکده علوم پایه تصمیم گرفته است میزبان سومین کارگاه علوم اعصاب محاسباتی کشور باشد.
دراین کارگاه دانشمندانی از حوزه فیزیک ایران همچون پروفسور شاهین روحانی، استاد فیزیک دانشگاه صنعتی شریف و رئیس انجمن فیزیک ایران، پروفسورعبدالحسین عباسیان از پژوهشگاه دانش های  بنیادی ایران، پروفسورمحمدرضا رحیمی تبار استاد فیزیک دانشگاه صنعتی شریف، دکترفرهاد شهبازی از دانشگاه صنعتی اصفهان، دکترافشین منتخب از دانشگاه شیراز، دکترعلیرضا ولیزاده از دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان، دکتروحید سالاری از دانشگاه صنعتی اصفهان، دکترحامد سیدعلایی از پژوهشگاه دانش های بنیادی و چند نفر دیگر از رشته های بین رشته ای حضور خواهند داشت. این کارگاه یک سخنران خارجی، به نام کاترینا ماندیلارا هم دارد که استاد فیزیک دانشگاه نظربایف قزاقستان است.
دبیر کمیته برگزاری کارگاه علوم اعصاب محاسباتی کشور گفت: این کارگاه دو روزه، دارای دو قسمت سخنرانی و کارگاه محاسبات عملی خواهد بود. ابتدا استادان موضوعات را تبیین کرده و سپس در بعد از ظهر دانشجویان و علاقه مندان شرکت کننده به انجام مدل سازی و محاسبات مربوطه در عمل خواهند پرداخت و ظرفیت پذیرش این کارگاه محدود است.
وی افزود: دراین کارگاه، شکل گیری "کانون نُروفیزیک ایران" برای اولین بار اعلام عمومی خواهد شد.
گفتنی است آخرین مهلت ثبت نام 31 فروردین 95 است و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به آدرس
www.neurophysics.ir  مراجعه کنند.