برگزاری سمینارمدیریت بهینه منابع آبی با رویکرد آب مجازی در پارک علم و فناوری یزد

۲۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۰۴ کد : ۵۴۲۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۴۴
سمینار یک روزه "مدیریت بهینه منابع آبی با رویکرد آب مجازی" از سوی مرکز توسعه فناوری آب، وابسته به پارک علم و فناوری یزد برگزارخواهد شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علی اکبر قیومی مدیر مرکز توسعه ف...
سمینار یک روزه "مدیریت بهینه منابع آبی با رویکرد آب مجازی" از سوی مرکز توسعه فناوری آب، وابسته به پارک علم و فناوری یزد برگزارخواهد شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، علی اکبر قیومی مدیر مرکز توسعه فناوری آب، دراین سمینار آموزشی دکترحسین دهقانی عضو هیئت علمی موسسه تحقیقات فنی و مهندسی کشاورزی که در زمینه آب مجازی دارای تجارب و تألیفات متعددی است به ارائه سخن خواهد پرداخت.
وی با بیان اینکه درطراحی محتوای آموزشی این سمینار بر ارائه موارد کاربردی و تجارب عینی و عملی تاکید شده است، افزود: اکثریت حاضران دراین دوره آموزشی را کارشناسان دستگاه های اجرایی و موسسات فناور و دانش‌بنیان تشکیل خواهند داد.
همچنین کارشناسانی از استانداری، شورای آب استان، جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، محیط زیست، منابع طبیعی، آب و فاضلاب شهری و روستایی و دیگر سازمان های مرتبط دراین سمینار حاضر بوده و امکان حضور دیگر علاقه مندان نیز فراهم خواهد شد.
مدیر مرکز توسعه فناوری آب گفت: با وجود گذشت کمتر از سی سال از طرح مفهوم آب مجازی در مدیریت منابع آب، این گفتمان توسعه ای بی مانند در سطح بین المللی یافته است.
قیومی با اشاره به اینکه اتخاذ رویکرد توجه به موازنه صادرات و واردات آب مجازی، فضای جدیدی را در مدیریت بهینه منابع آبی به وجود خواهد آورد، گفت: هدف ازبرگزاری این سمینار، کمک به طرح جدی این موضوع راهبردی در محافل سیاست گذاری و تصمیم سازی استان خواهد بود.
وی با اشاره به کمبود آمار و نقص آشکار منابع اطلاعاتی برای تحلیل دقیق میزان صادرات و واردات آب مجازی اظهار امیدورای کرد: با آشکارتر شدن اهمیت رویکرد آب مجازی، شاهد شفافیت بیشتر داده های آماری در حوزه حساس و حیاتی آب باشیم.
گفتنی است علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره آموزشی می‌توانند تا پایان وقت اداری (28/4/1395) به دفتر مرکز توسعه فناوری آب واقع در مرکز فناوری اقبال مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 03537280627 تماس حاصل کنند.