نقش آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در کنترل و مبارزه با ویروس کرونا؛

ساخت دستگاه ماسک سه لایه پزشکی توسط فناوران پارک علم و فناوری اردبیل

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۸ کد : ۵۴۲۷۸ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۷۰۱
فناوران پارک علم و فناوری اردبیل در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، موفق به ساخت دستگاه ماسک سه لایه پزشکی شدند.
ساخت دستگاه ماسک سه لایه پزشکی توسط فناوران پارک علم و فناوری اردبیل

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری اردبیل، دکتر حبیب ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل با اعلام این خبر گفت: این پارک پس از شیوع ویروس کرونا در راستای تامین و تولید محصولات فناورانه و نوآورانه پیشرو و پیشتاز بوده است که دستگاه ماسک سه لایه پزشکی یکی از آن موارد است.
وی افزود: این دستگاه قابلیت تولید ۶۰ عدد در هر دقیقه را دارد و نیاز بخش مهمی از جامعه پزشکی را می‌تواند پاسخگو باشد.
دکتر ابراهیم پور ادامه داد: شرکت‌های مستقر در پارک پس از شیوع کرونا با تغییر رویکرد، به تولید محصولات در حوزه پیشگیری از کرونا اقدام کرده‌اند.
رئیس پارک علم فناوری اردبیل تاکید کرد: فعالیت شرکت‌ها و واحدهای مستقر در حوزه مبارزه با ویروس کرونا جهادی وخروجی آنها در سطح جامعه ملموس است.
دکتر ابراهیم پور افزود: پیشتر فناوران پارک علم و فناوری استان اردبیل موفق به تولید ماسک فیلتردار برای اولین بار در استان اردبیل شده بودند، و ساخت دستگاه ماسک سه لایه در ادامه این حضور تاثیرگذار واحدهای فناور در مقابله با کروناست.
گفتنی است در پی اعلام نیاز یکی از تولیدکنندگان اقلام پزشکی در استان مرکزی، قرارداد ساخت دو دستگاه تولید ماسک سه لایه پزشکی، میان یکی از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری اردبیل به امضاء رسید.
ل.م ۵۴


( ۲۴ )