در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا صورت گرفت؛

طراحی و ساخت گیت رفع آلودگی از افراد توسط فناوران پارک علم و فناوری کردستان

۳۱ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۰ کد : ۵۴۲۵۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۱۱۳
گیت رفع آلودگی از افراد با محلول ضدعفونی کننده توسط فناوران پارک علم و فناوری کردستان طراحی و ساخته شد و در بخش کرونای بیمارستان توحید سنندج نصب گردید.
طراحی و ساخت گیت رفع آلودگی از افراد توسط فناوران پارک علم و فناوری کردستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کردستان، مصطفی صمدی یکی از سازندگان این دستگاه در این خصوص گفت: با توجه به وضعیت پیش آمده در کشور و شیوع ویروس کرونا و همچنین انتقال و گسترش سریع این ویروس توسط افراد در جابه جایی‌های روزانه، ما را بر آن داشت تا به فکر ساخت دستگاهی باشیم که به وسیله آن بتوان افراد را در هنگام مراجعه به محل کار و فعالیت خود خصوصاً اماکن شلوغ و پر رفت و آمد مانند پادگان‌ها، بیمارستان ها و ادارات دولتی رفع آلودگی کرده و از گسترش این ویروس جلوگیری به عمل آورد.
وی افزود: برای رسیدن به این هدف دستگاهی را تحت عنوان گیت رفع آلودگی طراحی و ساخته‌ایم که با مه‌پاشی مواد ضد عفونی کننده، تمامی سطوح افراد را در حین ورود و خروج از این گیت، از انواع آلودگی‌ها خصوصاً ویروس‌ها از جمله ویروس کرونا ضدعفونی کند.
مدیر عامل شرکت پویا صنعت ایده پرداز امید کردستان بیان کرد: عملکرد این دستگاه به این صورت است که با نزدیک شدن فرد به فاصله نیم متری، چشم الکترونیکی دستگاه فعال شده و محلول به صورت مه در داخل گیت پخش می شود.
صمدی خاطرنشان کرد: با عبور هر فرد فقط ۵ سی سی محلول برای رفع آلودگی از لباس دست، صورت و کفش‌ها کافی است تا فرد در خروجی گیت از ویروس کرونا رفع آلودگی شود.
وی یادآور شد: در صورت حمایت می‌توان این گیت را در اندازه‌های دلخواه و متناسب با محل به کارگیری و همچنین برای رفع آلودگی از خودروها ساخت.
گفتنی است گیت رفع آلودگی از افراد با محلول ضدعفونی کننده توسط مصطفی صمدی و امید زندی طراحی و ساخته شده است.
ل.م ۵۴


( ۵ )