برگزاری ۴۰۰ ساعت محتوای برون‌خط در سامانه آموزش مجازی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

۳۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۹ کد : ۵۴۲۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۷۸
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول از برگزاری ۴۰۰ ساعت محتوای برون‌خط در سامانه آموزش مجازی و همچنین برگزاری اولین جلسه دفاع پایان‌نامه به صورت مجازی در این دانشگاه خبر داد.
برگزاری ۴۰۰ ساعت محتوای برون‌خط در سامانه آموزش مجازی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، دکتر محمدرضا عصاری در خصوص برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی گفت: پیش از این آموزش مجازی در سطح دانشگاه نداشتیم که با توجه به فراگیر شدن بیماری کرونا در کشور، زیرساخت‌های لازم برای ارائه آموزش مجازی به صورت برخط و برون‌خط فراهم شد.
وی با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی به صورت برخط یا برون‌خط به تشخیص استاد موردنظر انجام می‌شود، ادامه داد: از هفته سوم اسفندماه سامانه مدیریت آموزش مجازی در دانشگاه جندی شاپور دزفول راه‌اندازی شد و اساتید، خود را با این آموزش همراه کرده‌اند.
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول افزود: تاکنون ۴۰۰ ساعت محتوای برون‌خط در سامانه آموزش مجازی این دانشگاه برای عدم حضور دانشجویان در دانشگاه و مبارزه با ویروس کرونا تهیه شده است.
وی با اشاره به استقبال دانشجویان از کلاس‌های مجازی بیان کرد: تاکنون استقبال دانشجویان از کلاس‌های مجازی خوب بوده و ۲ هزار و ۲۴۰ نفر از دانشجویان در این سامانه وارد شده‌اند و به تدریج بر این آمار افزوده می‌شود. دانشجویان منتظر حذف ترم یا درس نباشند زیرا در حال حاضر هیچگونه درخواستی بررسی نخواهد شد و دانشجویان مکلف به دریافت آموزش‌های مجازی هستند.
دکتر عصاری تصریح کرد: درخصوص برگزاری کلاس‌های رشته‌های عملی مانند رشته معماری که دارای دروس عملی هستند نیز در حال برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری هستیم که پس از برنامه‌ریزی، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: برای نخستین بار جلسه دفاع از پایان‌نامه یکی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد گروه مهندسی شیمی این دانشگاه با موفقیت و به صورت وبینار برگزار شد.
دکتر عصاری عنوان کرد: این جلسه با حضور داوران، اساتید راهنما و استاد مشاور به صورت مجازی و در سامانه مجازی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول ( lms.jsu.ac.ir ) با موفقیت برگزار شد.
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول ادامه داد: تا ۳۱ فروردین ماه امسال، از حدود ۲۰ پایان نامه به صورت آنلاین دفاع می‌شود.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴ 


( ۲ )