توسط محققان پارک علم و فناوری کرمان صورت گرفت:

ساخت دستگاه تنفس مصنوعی مکانیکی برای کمک به بیماران کرونایی

۳۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۱ کد : ۵۴۲۱۴ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۲۵۸
یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری کرمان که پیش از این در حوزه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کرد در یک حرکت جهادی اقدام به تولید دستگاه تنفس مصنوعی مکانیکی برای بیماران کرونایی با صرف هزینه بسیار پایین‌تر از هزینه خرید نمونه خارجی کرد.
ساخت دستگاه تنفس مصنوعی مکانیکی برای کمک به بیماران کرونایی
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری کرمان، شیوع ویروس کرونا در کشور سبب شده تعداد قابل توجهی از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور به سمت تولید تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور حرکت کنند.
در این راستا شرکت دانش‌بنیان پدیده عصر علم و فناوری مستقر در پارک علم و فناوری کرمان که پیش از این در حوزه تولید تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کرد در یک حرکت جهادی اقدام به تولید دستگاه تنفس مصنوعی مکانیکی برای بیماران کرونایی با صرف هزینه بسیار پایین‌تر از نمونه خارجی کرده است.
محمد محسن عبدالرشیدی در این خصوص گفت: شرکت پدیده عصر علم و فناوری یکی از مجموعه شرکت‌های زیر مجموعه پارک علم و فناوری کرمان است که در حوزه تولید تجهیزات پزشکی همچون تولید نوار قند خون، کیت‌های تشخیصی سریع و پانسمان‌های بیولوژیک و سنتی فعالیت می کند.
نائب رئیس شرکت پدیده عصر علم و فناوری مطرح کرد: افرادی که در این مجموعه مشغول به فعالیت هستند در حوزه مهندسی پزشکی، الکترونیک، مکانیک و دکترای داروسازی متخص هستند و از این تخصص در مسیر تولید تجهیزات نوین پزشکی استفاده می کنند.
وی افزود: این تیم تحقیقاتی متشکل از ۵ نفر در بازه زمانی ۱۴ روزه موفق به ساخت نمونه اولیه دستگاه تنفس مکانیکی شدند، این دستگاه برای افرادی که نیازمند دستگاه‌های تهویه مکانیکی هستند و برای بهبود اکسیژن‌رسانی به این افراد طراحی شده است.
عبدالرشیدی بیان کرد: محصول تولیدی این شرکت فقط یک نمونه داخلی دارد و از نظر قیمت در مقایسه با نمونه خارجی، می‌توان این دستگاه را با هزینه‌ای بسیار پایین تر از قیمت نمونه خارجی در داخل کشور تهیه کرد.
مدیر پروژه شرکت پدیده عصر علم و فناوری تصریح کرد: این ونتیلاتور مکانیکی با ونتیلاتور پرتابل
ساخت آمریکا تفاوت اندکی دارد و اکثر شاخصه‌هایی که تهویه مکانیکی را در این دستگاه پشیبانی می کند، نمونه ساخته شده توسط شرکت ما دارا است.
وی در ارتباط با قیمت نهایی این محصول در بازار افزود: قیمت تمام شده محصول تولیدی ما پایین‌تر بوده و پس از ورود به بازار می تواند با قیمتی بین ۱۲ تا ۲۰ میلیون تومان عرضه می‌شود.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴
 

 


( ۴ )