در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا صورت گرفت؛

تولید اسپری ضدعفونی کننده دست در دانشگاه مراغه

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۹ کد : ۵۴۱۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۷
اسپری ضدعفونی کننده دست، در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، توسط محققان گروه شیمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه تولید و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
تولید اسپری ضدعفونی کننده دست در دانشگاه مراغه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مراغه، با توجه به شیوع بیماری‌های ویروسی و ضرورت شست‌وشو و ضدعفونی کردن دست‌ها و لزوم وجود مواد ضدعفونی کننده در دسترس عموم شهروندان، گروه شیمی دانشگاه مراغه جهت کمک به مردم و کادر درمانی اقدام به تهیه اسپری‌های ضدعفونی کننده دست کرده است.

دکترمجتبی امینی عضو هیئت علمی گروه شیمی معدنی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه در مورد مشخصات این اسپری‌های ضدعفونی کننده دست گفت: این اسپری‌ها براساس فرمول‌های استاندارد سازمان جهانی بهداشت با توانایی عالی در از بین بردن ویروس‌ها و باکتری‌ها ساخته شده‌اند.

وی افزود: در ترکیب این اسپری‌ها از رایحه گل و نیز مواد نرم‌کننده پوست استفاده شده است تا علاوه بر ممانعت از خشکی و حساسیت پوستی، برای افرادی که نسبت به بوی محلول‌های ضدعفونی کننده نیز حساس هستند مناسب باشد. این اسپری‌ها بدون رنگ و بوی نامطبوع بوده و بدون نیاز به آبکشی، قابل مصرف برای همگان است.

ل.س ۴۲ / ل.م۵۴


( ۵ )