راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی در دانشگاه فسا

۲۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۵۱ کد : ۵۴۱۸۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۵۱
دکتر مهدیه هاشمی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه فسا، از راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی در دانشگاه فسا خبر داد.
راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی در دانشگاه فسا

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه فسا، دکتر هاشمی با اعلام این خبر و با اشاره به زیرساخت‌های موجود در دانشگاه عنوان کرد: با توجه به بحران بیماری کرونا و جهت جلوگیری ازشیوع این بیماری، دانشگاه‌های سراسر کشور کلاس‌های حضوری را تعطیل کرده و شروع به آموزش به روش الکترونیکی کردند. بدین ترتیب آموزش که مهمترین رکن یک دانشگاه است به روند خود ادامه می‌دهد.

وی افزود: هم اکنون در دانشگاه فسا سیستم مدیریت آموزش "مودل" جهت بارگذاری محتوا توسط اساتید و نیز سامانه BigBlue Button جهت برگزاری کلاس‌های برخط به کار می‌رود که هر دو از جمله نرم‌افزارهای کد باز و مطرح موجود در دنیا و کشور می‌باشد و همچنین با پیگیری وزارت علوم، اینترنت مورد استفاده سامانه مودل دانشگاه فسا رایگان شده و اساتید و دانشجویان می‌توانند از این امکان جهت بارگزاری و دانلود محتواهای آموزشی نهایت استفاده را ببرند.

گفتنی است دانشجویان می‌توانند از طریق سایت آموزش مجازی دانشگاه فسا به آدرس moodle.fasau.ac.ir وارد پنل کاربری خود شده و در کلاس‌ها شرکت کنند و نیز جهت دریافت اطلاعات و فایل‌های آموزشی " نحوه استفاده از سیستم مودل" به لینک سامانه آموزش مجازی که در منوی اصلی وب‌سایت دانشگاه بارگزاری شده است، مراجعه کنند.

ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴