به همت فناوران پارک علم و فناوری البرز صورت می‌گیرد؛

تولید روزانه ۴هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده ضد کرونایی

۲۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۸ کد : ۵۴۱۴۷ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۱۱
تولید مواد ضد عفونی کننده ضد کرونایی توسط یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز به حدود چهار هزار لیتر در روز رسید.
تولید روزانه ۴هزار لیتر مواد ضد عفونی کننده ضد کرونایی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مهندس ابوالفضل حاتمی و تیم فناور شرکت شرکت دانش‌بنیان کیمیاگران علم و صنعت رویان که در حوزه تولید محصولات و تجهیزات بهداشتی و درمانی فعالیت دارند در اقدامی جهادی ظرفیت‌های خود را برای مبارزه با بیماری کرونا بسیج کردند و همگام و هم صدا با مردم و مسئولان برای کمک به جامعه و مردم و کادر پزشکی و پرستاری کشور شتافتند.
مهندس حاتمی در این زمینه گفت: شرکت دانش بنیان کیمیاگران علم و صنعت رویان یک شرکت دانش بنیان است که از تیمی از متخصصان در زمینه بهداشتی و درمانی تشکیل و از سال ۱۳۹۳ مورد حمایت و پذیرش پارک علم و فناوری البرز شده است که از اسفندماه ۹۸ با توجه به نیاز کشور برای مبارزه با بیماری کرونا در کشور اقدام به تولید انواع ژل، مواد ضدعفونی کننده الکلی و انواع دیگر مواد مورد نیاز برای مراکز درمانی و بیمارستانی برای مبارزه با کرونا کرده است.
وی با اشاره به همکاری خوب پارک علم و فناوری البرز برای حمایت از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان افزود: خوشبختانه هم پارک علم و فناوری البرز برای حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان تلاش می‌کند و هم صندوق نوآوری و شکوفایی تلاش‌های خوبی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان دارد و ما موفق شدیم تاکنون بیش از ۳۰۰ میلیون تومان از این صندوق تسهیلات دریافت کنیم.
مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان با اشاره به اینکه در حال حاضر محصولات ما در بازار ایران شناخته شده است، گفت: در صدد رایزنی برای فروش محصولات خود در بازارهای منطقه هستیم.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز در حال حاضر به عنوان یکی از پارک‌های موفق در جذب، پذیرش و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور در کشور مطرح است.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴