در نشست وبینار وزیر علوم با روسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های سراسر کشور مطرح شد(۳):

لزوم دانشجومحور کردن آموزش در دانشگاه‌ها/ آموزش‌های مجازی؛ فرصتی مناسب برای تحقق دولت الکترونیک/ ضرورت آمادگی روحی و روانی دانشجویان برای حضور در کلاس‌ها

۲۴ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۶ کد : ۵۴۰۹۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۸۸۷
رئیس دانشگاه خلیج‌فارس در نشست مجازی (وبینار) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با روسای دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها که با موضوع بررسی مسائل پیش روی آموزش عالی در دوران شیوع بیماری کرونا برگزار گردید، بر لزوم دانشجومحور کردن آموزش در دانشگاه‌ها تاکید کرد.
لزوم دانشجومحور کردن آموزش در دانشگاه‌ها/ آموزش‌های مجازی؛ فرصتی مناسب برای تحقق دولت الکترونیک/ ضرورت آمادگی روحی و روانی دانشجویان برای حضور در کلاس‌ها

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر مصلح، آموزش‌های الکترونیکی را به نوعی گذر از آموزش سنتی به آموزش نوین دانست و گفت: بهتر است آموزش مجازی در کنار آموزش‌های حضوری برای همیشه در دانشگاه ها ادامه یابد.

* آموزش‌های مجازی؛ فرصتی مناسب برای تحقق دولت الکترونیک

در ادامه دکتر مولوی، رئیس دانشگاه حکیم سبزواری: گفت: آموزش‌های مجازی، فرصتی مناسب برای تحقق دولت الکترونیک است.
به گفته وی، در این مسیر باید وزارت‌خانه‌های علوم، بهداشت، ارتباطات و آموزش و پرورش پیشقدم باشند، افزود: آموزش الکترونیکی رابطه استاد و دانشجو را ۲۴ ساعته برقرار می‌کند.
دکتر مولوی، همچنین پیشنهاد لزوم کاهش مدت دوره کارشناسی به سه سال با توجه به ارائه آموزش‌های مجازی و ضرورت مستندسازی علمی یا توجه به ارائه دروس به صورت مجازی را نیز ارائه کرد.

* الزام آمادگی روحی و روانی دانشجویان برای حضور در کلاس‌ها

دکتر حبیبی، رئیس دانشگاه خوارزمی نیز گفت: حضور دانشجویان در دانشگاه نیازمند گواهی سلامت است که باید انجام شود.
وی آمادگی روحی و روانی دانشجویان برای حضور در کلاس‌ها را الزامی دانست و بر لزوم توسعه زیر‌ساخت های آموزش مجازی در دانشگاه‌ها تاکید کرد.
تشکیل جلسه برای اساتید و توجیه آنان درخصوص لزوم ارائه دروس به صورت مجازی دیگر موردی بود که رئیس دانشگاه خوارزمی به آن اشاره کرد.

دکتر عریان، رئیس دانشگاه یاسوج و دیگر سخنران این نشست مجازی نیز به تشکیل ستاد مبارزه با ویروس کرونا در دانشگاه اشاره کرد و گفت: ۴سرور دانشگاه فعال هستند و دروس به صورت مجازی ارائه می‌شوند.

ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴


( ۲ )