در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا صورت پذیرفت؛

ساخت تونل ضد عفونی‌کننده تمام اتوماتیک و دستگاه ضدعفونی‌کننده کفِ کفش توسط فناوران پارک علم و فناوری استان قزوین

۲۴ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۵ کد : ۵۴۰۷۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۳۹۱۴
یکی از شرکت‌های فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین، برای جلوگیری از شیوع و کنترل ویروس کرونا موفق به ساخت تونل ضد عفونی کننده تمام اتوماتیک و و دستگاه ضدعفونی‌کننده کفِ کفش شد.
ساخت تونل ضد عفونی‌کننده تمام اتوماتیک و دستگاه ضدعفونی‌کننده کفِ کفش توسط فناوران پارک علم و فناوری استان قزوین

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری قزوین، در مدل تمام اتوماتیک تونل، در قسمت ورودی با استفاده از تب سنج تعبیه شده در آن، اجازه ورود افراد سالم به تونل را می‌دهد؛ سپس دو عدد سنسور چشمی تعبیه شده در تونل با ورود شخص روشن شده و به‌صورت اتوماتیک محلول را می‌پاشند. همچنین در داخل تونل اشعه UV تابیده شده تا محفظه داخل تونل کاملاً ایزوله و توسط امواج ماورا بنفش ضد عفونی شود.
طول تونل ۲۰۰ و ارتفاع آن ۲۰۵ سانتی متر می‌باشد و دارای شیب ملایم به جهت نصب در فضای باز و جلوگیری از نفوذ بارش است.
محلول ضد عفونی کننده که در این دستگاه استفاده می‌شود اتولیت SUPER OXIDIZING WATER است که در کارخانجات گروه خسرو مدیا طب تولید شده و مواد مؤثر در این محلول ضد عفونی کننده شامل Hocl,Clo2,O3 ,H2O2 و دیگر ترکیب‌های استاندارد با نام کلر اکسیژن کامپوند می‌باشد.
دستگاه ضدعفونی کننده کف کفش نیز توسط برق تک فاز راه‌اندازی می‌شود و قابلیت کاربرد در فروشگاه‌ها، بانک‌ها، مراکز آموزشی، ادارات، کارخانجات و مصارف خانگی را دارد.
س. س ۵۱/ ل. م ۵۴ 


( ۴۱ )