نقش‌آفرینی شرکت‌های دانش بنیان در کنترل و مبارزه با ویروس کرونا؛

طراحی و برنامه‌نویسی اپلیکیشن خدمات پزشکی آنلاین توسط فناوران پارک علم و فناوری اردبیل

۲۳ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۸ کد : ۵۴۰۵۵ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۸۸
فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان اردببل موفق به طراحی و برنامه‌نویسی اپلیکیشن خدمات پزشکی آنلاین آسرو به منظور ارائه خدمات آنلاین مبارزه با ویروس کرونا شدند.
طراحی و برنامه‌نویسی اپلیکیشن خدمات پزشکی آنلاین توسط فناوران پارک علم و فناوری اردبیل

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری اردبیل، دکتر ابراهیم پور با اشاره به فعالیت‌های تیم تحقیق و توسعه شرکت تجارت برتر کوچ ساوالان (آسرو) در هفته‌های اول شیوع این بیماری در کشور انجام داده‌اند حدود ۴۱ درصد به علت مراجعه غیرضروری در مراکز درمانی مبتلا به ویروس کرونا شده و خود ناقل این ویروس به سایر اعضای خانواده خود شده بودند.

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل افزود: با توجه به عدم وجود سامانه آنلاینی که بتواند به صورت غیرحضوری غربالگری را انجام دهد و هم پزشکان متخصصی داشته باشد تا به صورت آنلاین در هر ساعت شبانه روز پاسخ‌گوی سوالات بیماران باشد، اعضای تیم متخصص آسرو توانستند با طراحی یک سامانه کاملاً جامع زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به ارائه خدمات انلاین غربالگری اقدام کرده و از پزشکان متخصص و دانشجوهای پزشکی به منظور ارائه اطلاعات صحیح در اختیار مردم و پاسخ‌گوی سوالات پزشکی مردم در زمینه بیماری کرونا و حتی بیماری‌های دیگری استفاده نمایند.

خدمات پزشکی آنلاین آسرو که با هدف ارائه خدمات آنلاین پزشکی و درمانی به مردم در دوران شیوع بحران کرونا از بیست و ششم اسفندماه راه اندازی گردید دو بخش ویژه تعبیه شده است. بخش ویژه دیگر سامانه خدمات پزشکی آنلاین آسرو ارتباط آنلاین با بیش از ۱۰ نفر از پزشکان متخصص کشور است.

همچنین این سامانه تاکنون توانسته نسبت به ارائه خدمات آنلاین برای بیش از ۴۰۰ نفر اقدام نماید. در بخش تازه‌های این سامانه نیز تیمی متخصص که متشکل از دانشجویان پزشکی و چند تن از دانشجویان به صورت آنلاین می‌باشد جدیدترین اخبار روز درباره ویروس کرونا از منابع معتبر پزشکی مانند بیانیه‌ها و مقاله‌های سازمان جهانی بهداشت و سایت‌های معتبر علمی و پزشکی روزانه به صورت آنلاین ترجمه و بارگزاری می‌شود تا مردم اخبار را به دور از شایعات بسیار دنبال کنند تا از تشویش و اضطراب هم به دور باشند.

گفتنی است تاکنون این سامانه توانسته بیش از ۱۰ هزار بازدید و عضو، با هدف رساندن اطلاعات صحیح به مردم، پاسخ‌گویی به سوالات و دغدغه های مردم توسط متخصصان پزشکی جلب نماید.

ل.م ۵۴


( ۱ )