راه‌اندازی و بهره‌برداری از سامانه آموزش‌های الکترونیکی در دانشگاه مراغه

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۴ کد : ۵۳۹۷۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۴۶۰
سامانه آموزش های الکترونیکی به‌صورت خارج از خط و برخط به همت معاونت آموزش و پژوهش دانشگاه مراغه راه.اندازی و مورد بهره‌برداری قرارگرفت.
راه‌اندازی و بهره‌برداری از سامانه آموزش‌های الکترونیکی در دانشگاه مراغه

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مراغه، دکترمحمد مهدیزاده معاون آموزش و پژوهش دانشگاه مراغه گفت: با توجه به تعطیلی فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌های سراسر کشور، دانشگاه مراغه نیز اقدام به پیاده‌سازی و بهره‌برداری از سامانه آموزش های الکترونیکی کرده است.
وی افزود: بخشی از این آموزش‌ها به‌صورت برخط و خارج از خط می‌باشد که اساتید دانشگاه، فایل‌های صوتی و کتاب‌های الکترونیکی و جزوات و فیلم‌های آموزشی کلاس خود را تهیه کرده و به منظور بهره‌برداری دانشجویان روی سامانه آموزشی LMS دانشگاه بارگزاری می.کنند که با همت و مشارکت اساتید دانشگاه مراغه این سامانه از اواسط اسفندماه ۱۳۹۸ اقدام به فعالیت و تولید محتوای آموزشی کرده است و در دسترس دانشجویان جهت استفاده و بهره‌برداری قرار گرفته است.
دکتر مهدیزاده تصریح کرد: در حوزه برگزاری کلاس برخط نیز زیرساخت‌های لازم اعم از تهیه سرور و نرم‌افزارهای مربوطه و پهنای باند مناسب برای برگزاری کلیه کلاس‌های تئوری به صورت برخط در دانشگاه مراغه تهیه و تجهیز شده است و آماده بهره‌برداری می‌باشد.
معاون آموزش و پژوهش دانشگاه مراغه درباره برگزاری جلسات دفاع از پایان نامه و پروپوزال خاطرنشان کرد: باتوجه به تجربه‌های قبلی در دانشگاه مراغه، امکان برگزاری این جلسات نیز فراهم شده است. درزمینه زیرساخت لازم برای آموزش الکترونیکLMS ، هم اکنون دانشگاه مراغه با داشتن پهنای باند ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه، مشکلی از لحاظ تامین پهنای باند مورد نیاز ندارد. همچنین مرکز آموزش‌های الکترونیکی و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه مراغه در راستای کاهش هزینه‌های جاری، اقدام به پیاده‌سازی سامانه برگزاری کلاس برخط و تهیه سرور و نرم افزار های جانبی نموده و سامانه پیاده سازی شده در دانشگاه بدون هزینه و در مالکیت دائم این دانشگاه می‌باشد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: مراغه


( ۶ )