با حضور استاندار اردبیل صورت پذیرفت؛

آغاز عملیات عمرانی خوابگاه متاهلی و المان شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی

۱۸ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۸:۵۵ کد : ۵۳۹۷۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۹۸
عملیات عمرانی المان شهدای گمنام و خوابگاه متاهلی دانشگاه محقق اردبیلی با حضور استاندار و جمعی از مدیران استانی آغاز شد.
آغاز عملیات عمرانی خوابگاه متاهلی و المان شهدای گمنام دانشگاه محقق اردبیلی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه محقق اردبیلی، مهندس اکبر بهنامجو استاندار اردبیل در مراسم آغاز عملیات عمرانی این پروژه‌ها گفت: مدیران تلاشگر و جهادی حتی در شرایط سخت اقتصادی هم پروژه‌ها را تعطیل نمی‌کنند.
وی افزود: مدیریت دانشگاه محقق اردبیلی در شرایط سخت فعلی هم با اراده قوی پروژه‌ها را پیش می‌برد و زحمات آنها قابل تقدیر است.
دکترعزیز حبیبی رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در این آیین گفت: اولین پروژه‌ای که امروز عملیات عمرانی آن آغاز می‌شود، المان شهدای گمنام دانشگاه است که ارتفاع آن ۱۲.۵ متر بوده و با معماری ایرانی- اسلامی ساخته خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه طرح المان شهدای گمنام دانشگاه در سال ۱۳۹۳ به مسابقه گذاشته شده و از بین طرح‌های ارسال شده، بهترین طرح انتخاب شده است، تصریح کرد: با تغییر جزیی در نقشه این المان، عملیات عمرانی آغاز شده و پیمانکار وعده اتمام ۴ ماهه آن را داده است.
دکتر حبیبی گفت: هم اکنون ۳۴ هزار متر مربع پروژه عمرانی در دانشگاه محقق اردبیلی در دست اجرا است که اگر در بین دانشگاه‌های کشور بی نظیر هم نباشد حتماً کم نظیر است.
وی با بیان اینکه امروز عملیات عمرانی اولین خوابگاه متاهلی دانشجویی در سطح استان نیز آغاز می‌شود، تصریح کرد: این پروژه توسط مهندس قدرت حاج نوری خیر استان اردبیل تامین هزینه و ساخته می‌شود.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی گفت: این خوابگاه در دو طبقه و ۱۴ واحد خواهد بود که قراردادساخت آن روز دانشجوی سال ۹۸ منعقد شد و هر واحد حدود ۳۸ متر مربع خواهد بود.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حسنی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان اردبیل و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه محقق اردبیلی نیز گفت: المان شهدای گمنام باید به مجموعه فرهنگی و مذهبی تبدیل شود.
وی افزود: با ساخت حسینیه در کنار المان شهدای گمنام می‌توان برنامه‌های مذهبی و فرهنگی دانشگاه و حتی برنامه‌های نهادهای مختلف را میزبانی کرد.
گفتنی است در این مراسم با حضور سردار جلیل بابازاده قانع فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل، مهندس فرزاد قلندری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و جمعی دیگر از مدیران از پروژه‌های عمرانی دانشگاه اعم از استخر آموزشی، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، کتابخانه مرکزی و خوابگاه دانشجویی بازدید شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: محقق اردبیلی


( ۱ )