به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا؛

کارگاه تولید ماسک در دانشگاه سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد

۱۷ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۳۳ کد : ۵۳۹۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۸۳
دانشگاه سیستان و بلوچستان در پی شیوع ویروس کرونا و در راستای ایفای رسالت و مسئولیت اجتماعی به عنوان یک دانشگاه جامعه‌محور، با طی فرایند لازم اقدام به تولید و عرضه ماسک‌های بهداشتی کرده است.
کارگاه تولید ماسک در دانشگاه سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، دکتر ابراهیم نوری معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه با وجود تعطیلی بسیاری از اصناف و فروشندگان، اقلام مورد نیاز برای کارگاه تولید ماسک تهیه شده است، گفت: این اقلام برای خرید و تجهیز کارگاه تولید ماسک از اواسط اسفند سال گذشته در معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و با حمایت ریاست دانشگاه و معاونت پشتیبانی تامین شده و با نظارت مستمر شورای ایمنی دانشگاه و همکاری بسیج دانشجویی استان آغاز به کار کرده است.
وی ادامه داد: در این کارگاه در حال حاضر روزانه میانگین ۳۰۰ عدد ماسک تولید می‌شود و علاوه بر دانشگاه در میان بخش‌هایی از اقشار آسیب‌پذیر خارج از دانشگاه توزیع می‌شود، گرچه این میزان جوابگوی نیازهای موجود نیست اما قطعاً در صورت افزایش امکانات می‌توان آمار تولید را نیز افزایش داد.
دکتر نوری با بیان اینکه این ماسک‌ها به صورت رایگان در اختیار کارکنان دانشگاه که حضور فیزیکی دارند، نیروهای حفاظت فیزیکی و منازل اعضای هیئت علمی قرار می‌گیرد، گفت: بر اساس نیازسنجی بسیج دانشجویی استان, بخشی از ماسک‌های تولیدی در میان برخی از نیازمندان، کسبه و نانوایی‌ها در حال توزیع است.
وی افزود: هم اکنون حدود ۲۰ خیاط، برشکار و نیروی خدماتی در دو شیفت صبح و بعداز ظهر به صورت جهادی در کار تولید ماسک فعال هستند.
ل.م ۵۴


( ۱۳ )