برگزاری جشنواره باغبانی دردانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ | ۱۶:۲۱ کد : ۵۳۸۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۶۲
مراسم افتتاحیه جشنواره باغبانی درسایت مرکزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمراسم افتتاحیه این جشنواره دکترنجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و من...
مراسم افتتاحیه جشنواره باغبانی درسایت مرکزی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، درمراسم افتتاحیه این جشنواره دکترنجفی نژاد رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ضمن تشکر از دانشجویان فعال درانجمن باغبانی گفت: برگزاری نمایشگاه کار پر زحمتی است و از مدت ها قبل نیاز به برنامه ریزی دارد تا بتوان به خوبی توانمندی های موجود در این رشته را نشان داد.
وی افزود: ما به عنوان دانشگاهی تخصصی باید تلاش مضاعف جهت نشان دادن محصولات این رشته و آموزش های لازم دراین زمینه داریم.
دکترنجفی نژاد گفت: ما درپردیس دانشگاه نیازمند تغییراتی در فضای کار و دانشگاه بودیم تا بتوانیم زمین های رها شده را به یک فضای سبز زیبا و محوطه مناسب آموزشی تبدیل کنیم. از این رو انتظار می رود اساتید و دانشجوین رشته باغبانی در این زمینه با ارئه نظرات خود ما را همراهی کنند.
وی درادامه افزود: خوشبختانه توانستیم زمین های بلااستفاده در خوابگاه پسران را به فضایی سبز تبدیل کنیم همچنین بنا داریم تا فضای انتهایی و بلا استفاده درخوابگاه دختران را نیز استفاده کرده و با همیاری دانشجویان تغییراتی ایجاد کنیم.
رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان درپایان از دانشجویان خواست، هرچه بیشتر همراهی کنند تا بتوانیم از زمین های بلااستفاد بهره ببریم و فضای دانشگاه را باکاشت درختان و گیاهان به  محیطی زیبا و آموزشی تبدیل کنیم.
درادامه این مراسم فتحی، دبیر شورای هماهنگی انجمن های علمی و دبیر این جشنواره، گفت: هدف از اجرای این جشنواره آشنایی مردم گرگان با ابعاد فعالیت های رشته باغبانی و قابلیت ها و توانمندی های دانشجویان، دانش آموختگان و  اساتید دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و نیز ایجاد شور و هیجان و انگیزه فعالیت بین فعالان و دانشجویان باغبانی، ایجاد فضای ارتباطی مناسب درسطح شهر بین دانشجویان وسرمایه گذاران، آشنایی مردم و دانشجویان با دستاوردهای علمی و پژوهشی محققین رشته باغبانی بوده است.
همچنین این نمایشگاه با بالغ بر 10 غرفه در زمینه نشریات، کتاب ها، ادوات و ماشین آلات مرتبط با باغبانی، فروش نهال و گل، قارچ، گیاهان دارویی، سبزیجات درمعرض دید علاقمندان قرارگرفته است.
گفتنی است این نمایشگاه به همت انجمن علمی علوم باغبانی و با حمایت معاونت فرهنگی و اجتماعی و شرکت برخی از بخش های خصوصی فعال درامر باغبانی استان گلستان درسایت مرکزی دانشگاه علوم کشاورزی ومنابع طبیعی گرگان واقع برپاشد.