برگزاری ۳۵۰ کلاس درس مجازی در سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه بیرجند

۱۰ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۰ کد : ۵۳۸۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۲۸
مسئول آموزش‌های الکترونیکی و مجازی دانشگاه بیرجند با‌ اشاره به اقدامات صورت گرفته در سامانه آموزش‌های الکترونیکی گفت: تاکنون ۳۵۰ کلاس درس مجازی در این سامانه برگزار شده است.
برگزاری ۳۵۰ کلاس درس مجازی در سامانه آموزش الکترونیکی دانشگاه بیرجند

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، مهندس صادق پاسبان با اشاره به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا و توصیه اکید این ستاد بر برگزاری کلاس‌ها در بستر آموزش‌های مجازی، افزود: باتوجه به زیرساخت‌های موجود و پیشروی دانشگاه در مبحث آموزش الکترونیکی ظرف حداقل زمان ممکن، بستر لازم جهت استفاده حداکثری آماده شد.
مهندس پاسبان گفت: در ابتدای این امر اطلاعات دانشجویان، اساتید و دروس از سامانه جامع دانشگاه گردآوری شد و در سامانه آموزش‌های الکترونیکی و مجازی دانشگاه ((lms وارد شد.
وی به آماده بودن این بستر از دوازدهم اسفندماه سال گذشته اشاره کرد و بیان داشت: به‌منظور آشنایی و آموزش دانشجویان و اساتید کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی به شکل مجازی در این سامانه ارائه گردید و فیلم‌های آموزشی کار با سامانه ضبط و در اختیار دانشجویان و اساتید قرار گرفت.
مهندس پاسبان با بیان آماده‌سازی زیرساخت سخت‌افزاری سیستم به‌منظور پاسخگویی حجم مراجعین گفت: هارد، رم و سی پیوی سرور در این بازه ارتقا یافت. همچنین قلم نوری، وب‌کم و هدست نیز به‌منظور برگزاری هرچه بهتر کلاس‌‌ها خریداری شده است و در اختیار دانشکده‌‌‌ها قرار خواهد گرفت.
وی افزود: در بخش پشتیبانی نیز تعدادی از کارشناسان و دانشجویان به‌صورت شبانه‌روزی از طریق چت آنلاین سایت، تلگرام، واتساپ و ایمیل پشتیبانی جوابگوی سؤالات مراجعان به سامانه هستند.
وی با اعلام جوابگویی به سه هزار تیکت پشتیبانی در بازه زمانی یک ماه گذشته خاطرنشان کرد: به‌منظور پشتیبانی و پاسخ‌گویی سؤالات کاربران علاوه بر موارد ذکر شده بخش سوالات پرتکرار نیز در سایت راه‌اندازی گردید. همچنین فیلم‌های آموزشی برای پاسخ‌گویی به سؤالات و مشکلات دانشجویان و اساتید نیز ساخته شد.
ل.م ۵۴


( ۴ )