در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی صورت گرفت؛

تولید قارچ صدفی رنگی با خواص درمانی

۰۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۹ کد : ۵۳۸۴۱ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۳۷۱
یکی از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، موفق شد قارچ‌های صدفی رنگی با خواص درمانی مختلف را تولید و روانه بازار کند.
تولید قارچ صدفی رنگی با خواص درمانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری آذربایجان غربی، مدیرعامل شرکت مکریان قارچ صدفی دارویی سنا با بیان اینکه این شرکت از سال ۱۳۹۵ شروع به فعالیت کرده است، گفت: این شرکت توانایی تولید حدود چهار تُن در هر دوره سه‌ماهه را دارد و رنگی که قارچ‌ها دارند رنگ طبیعی خودشان بوده و این قارچ‌ها بستر بسیار زیادی از پروتئین و املاح و ویتامین را دارا می‌باشد.
وی ادامه داد: برای مصرف بهتر این قارچ محصولات فرآوری آن به صورت قارچ خشک، پودر قارچ سفید و صورتی که بصورت مستقیم در غذاها استفاده می‌شود تولید شده است که خواص یک قاشق آن برابر با یک کیلو قارچ تازه است.
سنایی بیان کرد: یکی از خواص عالی این قارچ‌ها این است که با پختن و سرخ کردن، املاح و مواد معدنی آنها از بین نمی‌رود و ۷۸ درصد پروتئینی که قارچ صدفی دارد جذب بدن می‌شود که می‌تواند جایگزین مناسبی برای گوشت و سبزی باشد.
مدیرعامل شرکت مکریان قارچ صدفی دارویی سنا، افزود: این محصول به استان های خوزستان، تهران، آذربایجان شرقی و شهرهای مختلف آذربایجان‌غربی ارسال می‌شود و محصولات فرآوری شده آن نیز بر اساس سفارش مشتری تولید می‌شود.
سنایی در ادامه گفت: صادرات این محصول فقط به کردستان عراق و آن هم پودر قارچ و قارچ خشک بوده و هماهنگی هایی برای صادرات به ترکیه، روسیه و عراق نیز صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه مصرف قارچ‌های تولیدی به صرفه است زیرا در موقع پخت کم نشده و رنگشان عوض نمی‌شود، ادامه داد: قارچ‌های صورتی سرشار از ویتامین‌های ب ۱۲ و ب۶ بوده و خواص دارویی دارند و برای سرطان کبد و مشکلات قلبی و عروقی استفاده می‌شوند و قارچ طلایی برای کسانی که ورم ریه دارند بسیار مفید است.
ر.ب ۴۵/ ل.م ۵۴


( ۱ )