از سوی دانشگاه شهرکرد اعلام شد؛

تولید بیش از ۱۴هزار دقیقه محتوای آموزشی الکترونیکی/ پیاده‌سازی سامانه برگزاری کلاس برخط

۰۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۴ کد : ۵۳۸۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۱
به همت مرکز آموزش‌های آزاد و الکترونیک و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه شهرکرد، آموزش الکترونیکی این دانشگاه در حوزه تولید محتوا و برگزاری کلاس برخط برگزار شد.
تولید بیش از ۱۴هزار دقیقه محتوای آموزشی الکترونیکی/ پیاده‌سازی سامانه برگزاری کلاس برخط

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه شهرکرد، در این آموزش‌ها در حوزه تولید محتوا و با توجه به اهمیت این حوزه به عنوان پایه یادگیری الکترونیک و با همت اساتید دانشگاه شهرکرد تا تاریخ ۴ فروردین ماه جاری بیش از ۱۴ هزار دقیقه محتوای آموزشی به صورت ویدئو تهیه و از طریق سامانه آموزشی دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار گرفت.
فراهم شدن زیرساخت مناسب برای ذخیره‌سازی و اشتراک محتوای تهیه شده، برآورد و انجام مقدمات آماده سازی زیرساخت بیشتر در صورت تداوم وضعیت موجود ، انجام آموزش‌های لازم برای تولید محتوا و رفع مشکلات به وجود آمده وافزایش منابع (پردازشی، حافظه، استوریج و پهنای باند) سرور آموزشی و خوشه سازی (clustering) و تعادل بار (load از جمله این اقدامات است.
در حوزه برگزاری کلاس برخط (در صورت تدوام شرایط فعلی) برآورد ایجاد زیرساخت‌های لازم برای برگزاری کلیه کلاس‌های تئوری به صورت برخط انجام شده است.
هم اکنون دانشگاه شهرکرد ضمن آماده سازی مقدمات نرم افزاری لازم برای برگزاری کلاس‌های برخط با داشتن پهنای باند ۵۰۰ مگابیت بر ثانیه، مشکلی از لحاظ تعداد همزمان دانشجویان آنلاین ندارد و با سایر دانشگاه‌ها در خصوص راهکارهای استفاده شده برای کلاس برخط رایزنی‌های لازم را انجام داده است.
مرکز آموزش‌های آزاد و الکترونیک و مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه شهرکرد در راستای کاهش هزینه‌های جاری، اقدام به پیاده‌سازی سامانه برگزاری کلاس برخط کرده و سامانه پیاده سازی شده در دانشگاه بدون هزینه و در مالکیت دائم دانشگاه می. باشد. با توجه به اتصال آن به سامانه آموزشی، امکان تعریف کلاس کامل و یا حتی تعریف جلساتی از کلاس‌های عادی در سامانه sess به صورت مجازی وجود دارد.
برای ورود به سامانه مجازی نیاز به کلمه عبور مجزا وجود ندارد و پس از تعریف کلاس و یا جلسات آن به صورت مجازی، لینک کلاس در زمان برگزاری در سامانه sess فعال می‌شود و دانشجو از طریق آن وارد کلاس برخط می‌شود.
ر. ب ۴۵/ ل. م ۵۴