از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام صادر شد؛

مجوز تولید الکل طبی در دانشگاه ایلام

۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۳ کد : ۵۳۸۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۹۱
از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام و در جریان بازدید مهندس نعمتی معاون امور اقتصادی استانداری ایلام، رئیس دانشگاه ایلام، رئیس سازمان صنعت و معدن استان و معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی ایلام از کارگاه تولید الکل طبی شرکت دانش بنیان شهر آذین در محل دانشگاه ایلام ، با صدور مجوز تولید الکل طبی دراین دانشگاه موافقت شد.
مجوز تولید الکل طبی در دانشگاه ایلام

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ایلام، در جریان این بازدید دکتر علی اکبری رئیس دانشگاه ایلام گفت: ورود شرکت دانش بنیان وابسته به دانشگاه ایلام برای تولید الکل طبی با هدف کسب سود نبوده و این دانشگاه بیشتر به دنبال ایفای نقش مسئولیت های اجتماعی است.
وی تصریح کرد: معتقدیم در شرایط کنونی نباید همه بار سنگین مبارزه با کرونا را بر دوش دانشگاه علوم پزشکی گذاشته شود و هر سازمان و یا نهادی بر اساس توان و ظرفیت خود برای مبارزه با این ویروس باید تلاش کند.
رئیس دانشگاه ایلام افزود: با فراهم سازی زمینه دریافت سریع پیشنهادهای مجموعه همکاران، بیست پیشنهاد کاربردی از طرف اعضای هیات علمی عضو شبکه ملی دانشگاه و جامعه ارائه شد که یکی از این پیشنهادات تولید الکل طبی با استفاده از ظرفیت آزمایشگاه های دانشگاه بود که با تغییر کاربری آزمایشگاه خاکشناسی، کارگاه تولید الکل طبی با ظرفیت روزانه بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ لیتر آماده راه اندازی شد.
وی در ادامه تاکید کرد: تمام تولیدات این کارگاه در اختیار سازمان صمت و دستگاه های ذیربط برای توزیع در سطح استان قرار می گیرد تا برای ضد عفونی و مقابله با کرونا مورد استفاده شهروندان ایلامی قرار گیرد.
همچنین مهندس نعمتی معاون اقتصادی استانداری در این بازدید ضمن استقبال از طرح دانشگاه ایلام، از اهتمام دانشگاه ابراز خرسندی کرد و از آمادگی استانداری ایلام برای حمایت از برنامه های دانشگاه در مقابله با کرونا خبر داد.
س.س ۵۱


( ۲ )