با صدور پیامی؛

وزیر علوم فرارسیدن عید مبعث را تبریک گفت

۰۳ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۲ کد : ۵۳۸۱۳ اخبار برگزیده اخبار ستادی پیام های وزیر سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۸۹۲
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پیامی فرا رسیدن عید مبعث را به همه آزادگان جهان بویژه خانواده بزرگ نظام آموزش عالی کشور تبریک گفت.
وزیر علوم فرارسیدن عید مبعث را تبریک گفت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، متن پیام دکتر غلامی به شرح زیر است:


ستاره‌ای بدرخشید و ماه مجلس شد
دل رمیده ما را انیس و مونس شد

فرا رسیدن عید مبعث رسول عظیم الشأن اسلام، پیامبر رحمت و وحدت، آموزگار دانایی و آگاهی، اسوه آزادگی و مکارم اخلاق محمد مصطفی (ص) را به همه آزادگان جهان بویژه خانواده بزرگ نظام آموزش عالی کشور، و نیز همه خادمان عزیزی که در این روزهای سخت؛ با اقتدای به مشی و سیره آن نیکوترین الگوی انسان دوستی، همه تلاش و وقت خود را صرف خدمت به این مرز و بوم می کنند تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.
روز مبعث ایام الله؛ و خجسته روزی است که خداوند بر انسان منت نهاد و رسول گرانمایه ای را راهنمای بشر قرار داد تا فصلی تازه ای گشوده شود و در روزگاری که جهل و غفلت، ناامنی و نابردباری، تباهی و تعصب کور فراگیر شده بود، با ابتناء به دعوت به خواندن و تفکر در خویشتن و جهان آفرینش نگاه و بینش تازه ای را در جان انسان شکوفا سازد؛ تا بشر راه کمال بپیماید و مکارم اخلاق، انسان دوستی، شرافت و دانایی زینت بخش حیات انسانی شود.
امید است خانواده نظام آموزش عالی کشور بنا به رسالتی که متوجه آنها و نهاد علم و دانش است در مسیر اهتمام به گسترش خصایل دانایی و مکارم اخلاق که در صدر آموزه‌های برآمده از بعثت نبی اکرم (ص) قرار دارند بیش از گذشته موفق و مؤید باشند. هم کلام با مولانا با دل و جان خود می سراییم. نامت بمانا تا ابد ای جان ما روشن به تو.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷