نقش آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان در کنترل و مبارزه با ویروس کرونا؛

ساخت و نصب تونل استریلیزاسیون در فرودگاه یزد توسط پژوهشگران پارک علم و فناوری استان

۲۷ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۹:۳۸ کد : ۵۳۷۹۰ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۱۰۸۴
فناوران یکی از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری یزد، با توجه به شیوع ویروس کرونا، اقدام به ساخت و نصب سیستم هوشمند تونل استریلیزاسیون در فرودگاه یزد کردند.
ساخت و نصب تونل استریلیزاسیون در فرودگاه یزد توسط پژوهشگران پارک علم و فناوری استان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری یزد، مهدی ابویی، مدیرعامل این شرکت از طراحی و تولید سیستم هوشمند تونل استریلیزاسیون خبر داد و گفت: این تونل برای اولین بار در کشور توسط شرکت مهرنگار در فرودگاه شهید صدوقی یزد راه‌اندازی شد.
وی با بیان اینکه یکی از مشکلات کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا در کشور فعالیت می‌کنند، ضدعفونی کردن تجهیزات و فضاهای آلوده بیمارستانی است، گفت: دستگاه مذکور، آمبولانس‌ها، اتاق‌های عمل، ورودی و اتاق‌های بیمارستان و …. را ضدعفونی می‌کند.
ابویی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد این دستگاه، گفت: مهم‌ترین مزیت این دستگاه سرعت بالا و مصرف پایین مواد ضدعفونی کننده است.
وی افزود: دستگاه ضدعفونی کننده، مصرف ماده را بسیار پایین آورده و آن را به ذرات یک میکرون تبدیل می‌کند به طوری که کل فضا به حالت مه در می‌آید.
ابویی با بیان اینکه این دستگاه حدود چهار سال است که از روی نمونه خارجی بومی سازی شده است، گفت:
نمونه بومی سازی شده ویژگی‌های منحصر به فردی از جمله قیمت پایین‌تر و کیفیت بالاتر نسبت به نمونه خارجی دارد.
وی از تقاضای بالا برای خرید این دستگاه توسط بیمارستان‌ها و نقاط درگیر آلودگی ویروس کرونا در کشور خبر داد و گفت: شرکت مهرنگار اولین و تنها تولیدکننده سیستم هوشمند استریلیزاسیون و ضدعفونی صنعتی محیط در کشور است
ابویی تصریح کرد: در حال حاضر بیمارستان دکتر رهنمون در یزد و چند بیمارستان خارج از استان را تحت پوشش قرار دادیم و سعی داریم تولید خود را در این زمینه متمرکز نموده و بالا ببریم.
ل.م ۵۴


( ۱ )